Bardzo bolesna porażka Anwilu! King pokazał charakter

Anwil Włocławek prowadził w piątek w Szczecinie nawet różnicą 13 punktów, ale nie dał rady utrzymać tej przewagi. King Szczecin pokazał wielki charakter i wygrał po dogrywce 88:87.

Patryk Pankowiak
Koszykarze podczas meczu Anwil - Trefl PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Koszykarze podczas meczu Anwil - Trefl.
Trener Arkadiusz Miłoszewski mówił przed meczem, że Tony Meier ma problemy z plecami, przechodzi rehabilitację, a jego występ w piątek stoi pod znakiem zapytania. Ostatecznie 32-latek pojawił się na parkiecie i dał Kingowi dokładnie tego, czego potrzebował.

Meier po świetnej akcji, rozrysowanej przez trenera Miłoszewskiego, trafił za trzy w końcówce czwartej kwarty, wyrównując stan spotkania (82:82). Wcześniej tylko jeden z dwóch rzutów wolnych wykorzystał Kamil Łączyński.

King w ten sposób dopiął swego i odrobił 13 punktów straty, które miał do Anwilu jeszcze na początku drugiej połowy. Goście z Włocławka wciąż dysponowali kilkoma sekundami, ale zamiast składnej akcji, oddali rzut z ósmego metra. Lee Moore mocno spudłował.

Nie była to jedyna akcja na zwycięstwo, jaką w piątek miał Amerykanin. Moore mógł zapewnić Anwilowi korzystny wynik także w dogrywce, ale po chaotycznej akcji znów zdecydował się na szalony rzut z dystansu, który i tym razem nie dotarł do celu.

King rozpoczął dogrywkę od serii 6-0 i jak się okazało, to wystarczyło. Gospodarze wygrali tę odsłonę 6:5, a cały mecz 88:87.

Zac Cuthbertson rzucił 16 punktów, Andrzej Mazurczak miał double-double (15 punktów, 11 zbiórek, pięć asyst), a bardzo produktywny był w piątek także Filip Matczak, autor 12 oczek, sześciu zebranych piłek i sześciu asyst. Wspomniany Meier zaaplikował rywalom 13 punktów.

Jeśli Anwil nie awansuje w tym sezonie do fazy play-off, a ma aktualnie bilans 10-11 i o dwie porażki więcej, niż sąsiadujące w tabeli zespoły (Legia, Czarni, Zastal), będzie mógł tego meczu bardzo żałować. Włocławianie byli naprawdę blisko szczęścia.

Łączyński dwoił się i troił, miał 12 punktów i pięć przechwytów. Moore ostatecznie rzucił 26 oczek i zanotował siedem asyst, a Luke Petrasek w samej trzeciej kwarcie trafił pięć razy za trzy (zdobył w sumie 22 punkty), ale to wszystko nie wystarczyło, aby pokonać w Szczecinie charakternego Kinga.

Drużyna ze Szczecina jest objawieniem tego sezonu, ma już bilans 15-6.

Wynik:

King Szczecin - Anwil Włocławek 88:87 po dogrywce (14:17, 19:28, 32:24, 17:13, 6:5)

King: Zac Cuthbertson 16, Andrzej Mazurczak 15, Tony Meier 13, Filip Matczak 12, Kacper Borowski 11, Phil Fayne 9, Mateusz Kostrzewski 5, Maciej Żmudzki 5, Bryce Brown 2.

Anwil: Lee Moore 26, Luke Petrasek 22, Kamil Łączyński 12, Phil Greene 11, Victor Sanders 6, Malik Williams 4, Maciej Bojanowski 2, Michał Nowakowski 2, Josip Sobin 2, Dawid Słupiński 0.