Pierwsza wygrana Startu - po meczu Olimp MKS Start Lublin - MOSiR Krosno

Pierwsze zwycięstwo na pierwszoligowych parkietach odnieśli w środę koszykarze Olimpu MKS Start Lublin. Lublinianie pokonali we własnej hali zespół Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno.

Nieznacznym faworytem spotkania byli goście, którzy w niedzielę we własnej hali pokonali Tempcold AZS Politechnikę Warszawską. Lublinianie chcieli się pokusić o pierwszą wygraną w sezonie.

Podopieczni Dominika Derwisza dobrze rozpoczęli mecz i po pierwszej kwarcie prowadzili 20:18. Niemal przez całe spotkanie to właśnie lublinianie znajdowali się na prowadzeniu, a krośnianie musieli gonić wynik. Do przerwy gospodarze prowadzili dwoma punktami.

Trzecia kwarta to dobra gra krośnian, którzy zniwelowali starty i wyszli na prowadzenie. Jednak ostatnia odsłona meczu należała do lublinian. Zawodnicy Olimpu MKS Start wygrali tę cześć pojedynku 23:11 i ostatecznie pokonali zespół trenera Mariusza Zamirskiego 71:62.

Duży wpływ na grę krośnieńskiej drużyny miały szybko złapane faule przez Piotra Plutę. Jednak mimo tego, najlepszy koszykarz Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno zdołał zdobyć dwadzieścia jeden punktów. Tym razem słabsze spotkanie rozegrali krośnieńscy rozgrywający. W meczu przeciwko lublinianom cała drużyna zaliczyła osiem asyst, czyli tyle samo ile w pojedynku drugiej kolejki z Politechniką Warszawską miał Kamil Michalski. Po raz pierwszy od dłuższego czasu szkoleniowiec zespołu z Krosna skorzystał z usług, powracającego po kontuzji, Rafała Stolarka. Jednak powrót na ligowe parkiety nie był udany dla 26-letniego zawodnika. Silny skrzydłowy krośnian spędził na boisku prawie trzy minuty i w tym czasie nie oddał żadnego rzutu.

Z kolei w ekipie gospodarzy zadebiutował Łukasz Jagoda. Rozgrywający Olimpu Start zdołał zdobyć dwa punkty i zanotować dwie asysty. Wśród gospodarzy aż czwórka koszykarzy zakończyła mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Najlepszym graczem w klubie z Lublina był Michał Sikora, który spędził na boisku prawie czterdzieści minut i zdobył w tym czasie osiemnaście punktów. Double-double zaliczył Łukasz Kwiatkowski, który uzyskał trzynaście oczek i zapisał na swoim koncie dwanaście zbiórek.

Po trzech kolejkach rozgrywek lublinianie mają na swoim koncie trzy punkty zgromadzone w dwóch pojedynkach. W następną środę Olimp MKS Start rozegra wyjazdowy mecz z Sudetami Jelenia Góra. Z kolei krośnian czeka pojedynek derbowy z Siarką Tarnobrzeg. Po dotychczasowych spotkaniach Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR mają na swoim koncie cztery oczka.

Olimp MKS Start Lublin - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 71:62 (20:18, 16:16, 12:17, 23:11)

Start: M. Sikora 18 (2x3), T. Celej 17, Ł. Kwiatkowski 13, P. Kowalski 13 (1x3), A. Myśliwiec 4, J. Stefaniuk 3 (1x3), Ł. Jagoda 2, A. Bidyński 1.

MOSiR P. Pluta 21 (2x3), G. Ożóg 11, A. Mroczek-Truskowski 10 (2x3), Ł. Puścizna 6 (2x3), P. Hajnsz 3, B. Bal 3, K. Michalski 2, M. Musijowski 2, M. Piątek 1, D. Bochenkiewicz 0, R. Stolarek 0.