Gwiazdor Hawks rzucił piłką w sędziego

Lider Atlanta Hawks, Trae Young, nie dokończył sobotniego meczu przeciwko Indiana Pacers. 24-latek został przedwcześnie odesłany do szatni przez sędziów.

Patryk Pankowiak
Trae Young Getty Images / Todd Kirkland / Na zdjęciu: Trae Young
Trae Young nie potrafi trzymać nerwów na wodzy. Jak na razie. Udowodnił to po raz kolejny, notując w sobotę już 15. faul techniczny w tym sezonie.

Gwiazdor Atlanta Hawks został wyrzucony z parkietu i odesłany do szatni. Chodzi o sytuację z trzeciej kwarty.

Sędziowie chwilę wcześniej odgwizdali mu faul w ataku, a sfrustrowany Young, schodząc na przerwę, rzucił piłką w kierunku jednego z arbitrów, Scotta Walla.

Wall ją złapał, ale podanie było na tyle mocne, że sędzia nie miał wyboru, musiał zareagować w ten sposób i ukarać rozgrywającego Jastrzębi za agresywne zachowanie.

- To jest coś, czego nie może robić. Powiedziałem mu o tym. Wie to - mówił po meczu trener Hawks o swoim liderze, Quin Snyder.

Hawks nawet bez Younga pokonali Pacers 143:130 i aktualnie z bilansem 37-37 plasują się na ósmy miejscu w Konferencji Wschodniej.