Tym razem bez wpadki - relacja z meczu Odra Brzeg - MUKS Poznań

Odra Brzeg wygrała w sobotni wieczór z MUKS-em Poznań 68:54. Dla 5. zespołu w tabeli FGE to już czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Grzegorz Grajdura

Gospodynie na początku meczu poczuły się zbyt pewnie, co skrzętnie wykorzystały rywalki, wychodząc na kilku punktowe prowadzenie. Sytuację na chwilę zmieniło wejście na parkiet Jazmine Sepulvedy i Marty Żyłczyńskiej, których aktywna gra doprowadziła do remisu po 14. Wtedy znów celowniki Odry zablokowały się na dobre, dzięki czemu po 1. kwarcie prowadziły poznanianki - 22:14. Brzeżanki miały bardzo duże problemy z trafianiem do kosza - po 15 minutach gry celne było tylko 5 z 24 prób!

Ale z każdą minutą miejscowe rozkręcały się coraz bardziej. Tuż przed końcem pierwszej połowy po akcji 2+1 Xenii Stewart objęły prowadzenie - 33:31. Potem było już z górki - na dobre "rozstrzelała" się Natalia Małaszewska, a jej wyższe koleżanki opanowały całkowicie strefę podkoszową. Po 3. kwarcie Odra prowadziła już 54:43, a cały mecz zakończyła 14-punktową przewagą - 68:54.

Wspomniana Małaszewska powróciła do wysokiej skuteczności i całe spotkanie zakończyła z dorobkiem 20 "oczek". Wspomogło ją trio wysokich Amerykanek - Stewart (13 pkt, 6 zbiórek), Brittany Denson (12 pkt, 12 zb, 5 bloków) i Chinyere Ukoh (9 pkt, 10 zb). To dzięki nim Odra wygrała rywalizację w zbiórkach 41-28. W MUKS-ie najjaśniejszymi punktami były Paulina Antczak - 11 punktów i Jennifer Rushing - 10 punktów.

Brzeżanki po czwartej wygranej w tym sezonie umocniły się na 5. miejscu w tabeli. Za tydzień czeka je wyjazd do Gorzowa, na mecz z KSSSE AZS PWSZ. Poznanianki z kolei są nadal jedynym zespołem bez zwycięstwa i lepszej szansy na przełamanie złej passy, niż przyszłotygodniowy mecz z Artego Bydgoszcz, wymarzyć sobie nie mogą.

Odra Brzeg - MUKS Poznań 68:54 (14:22, 19:9, 21:14, 14:9)

Odra: Natalia Małaszewska 20, Xenia Steward 13, Brittany Denson 12, Chinyere Ukoh 9, Jazmine Sepulveda 6, Justyna Daniel 4, Marta Żyłczyńska 4, Ewelina Buszta 0, Aleksandra Teklińska 0, Katarzyna Ostruszka 0.

MUKS: Paulina Antczak 11, Jennifer Rushing 10, Magdalena Idziorek 8, Esmery Vargas-Sanchez 8, Wilhelmina Wilson Denis 6, Aleksandra Semmler 6, Magdalena Ziętara 2, Barbara Skowronek 2, Ramona Casimiro 1, Monika Banasik 0.