Wielki sukces reprezentantów Polski. Awansowali do Euroligi!

CB Gran Canaria, której barwy reprezentuje dwóch reprezentant Polski, sięgnęła po prestiżowy Puchar Europy! Hiszpański klub wywalczył sobie tym samym awans do Euroligi.

Patryk Pankowiak
AJ Slaughter WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: A.J. Slaughter
CB Gran Canaria w wielkim finale pokonała turecki Turk Telekom Ankara 71:67 i wygrała rozgrywki EuroCup.

To bardzo duży sukces hiszpańskiego klubu, do którego przyczyniło się dwóch reprezentantów Polski - rozgrywający A.J. Slaughter i podkoszowy Aleksander Balcerowski.

Slaughter w finale spędził na parkiecie 28 minut i zdobył w tym czasie 16 punktów, cztery zbiórki oraz trzy asysty, trafiając 6 na 13 oddanych rzutów z gry. Balcerowski w 21 minut zapisał przy swoim nazwisku pięć oczek, pięć zebranych piłek, dwie asysty i dwa przechwyty.

Hiszpanie prowadzili do przerwy 50:33 i wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą. Zmieniło się to na finiszu, bo rywale zniwelowali straty do zaledwie trzech punktów. Ale Gran Canaria potrafiła utrzymać korzystny wynik do końcowej syreny.

MVP finału rozgrywek EuroCup został Amerykanin, Josh Shurna, autor 18 punktów.

Gran Canaria tym sukcesem zapewniła sobie awans do Euroligi - najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie.