Gracz Celtics zaczepił Butlera. Gwiazdor Heat odpowiedział

Gorąco było w piątek w Bostonie na linii Grant Williams - Jimmy Butler. Gracz Celtics rzucił rywalowi wyzwanie. Gwiazdor Heat odpowiedział w wielkim stylu.

Patryk Pankowiak
Jimmy Butler (z lewej) i Grant Williams (z prawej) Getty Images / Adam Glanzman / Na zdjęciu: Jimmy Butler (z lewej) i Grant Williams (z prawej)
Skrzydłowy Bostończyków trafił za trzy na niespełna siedem minut przed końcem meczu, doprowadzając do wyniku 96:87. Grant Williams rzucił wtedy kilka słów w stronę kryjącego go Jimmy'ego Butlera.

Gwiazdor Miami Heat, biegnąc do ataku, tylko się uśmiechnął. Skrzydłowy w następnym posiadaniu szybko wziął piłkę i trafił z faulem. Odpowiedział Williamsowi. Zawrzało pomiędzy nimi. Sędziowie musieli ich rozdzielić, przyznając przy tym każdemu po faulu technicznym.

Ale to nie był koniec popisów zmotywowanego Butlera. 33-latek w kolejnej akcji również trafił i pokazał słynny gest, sugerujący, że Williams jest za niski, aby go kryć.

Butler zdobył ponadto cztery oczka od stanu 98:100, wyprowadzając swoich Heat na prowadzenie 102:100. Goście zwyciężyli w Bostonie 111:105 i finale Konferencji Wschodniej, toczącym się do czterech zwycięstw, prowadzą aktualnie 2-0.

- Rywalizowaliśmy i było gorąco. Uwielbiam takie momenty. Lubię rozmawiać na parkiecie. Nie ma przy tym złej krwi - tłumaczył Butler, autor 27 punktów, ośmiu zbiórek, sześciu asyst i trzech przechwytów.

"Trzeba uważać z kim się zaczyna" - napisał na Twitterze zawodnik Golden State Warriors, Draymond Green.

Grant Williams w 23 minuty, które spędził na parkiecie, trafił wszystkie pięć rzutów z pola i wywalczył 13 oczek. Ale prowokowanie Butlera najprawdopodobniej było błędem.

King wziął decydujący mecz! Wyeliminował Anwil!