Taki powrót w NBA jeszcze nikomu się nie udał. LeBron i Lakers musieliby być pierwszymi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: LeBron James
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: LeBron James
zdjęcie autora artykułu

Los Angeles Lakers są w beznadziejnej sytuacji. Tylko jedna porażka dzieli ich od odpadnięcia z fazy play-off. LeBron James całe życie pisze historię. I teraz znów myśli o czymś, co nie udało się jeszcze nikomu nigdy wcześniej.

Drużyna z Kalifornii, której liderem jest LeBron James, przegrała w sobotę na własnym parkiecie z Denver Nuggets 108:119 i w serii do czterech zwycięstw, jest już 3-0 dla Nikoli Jokicia i jego kolegów.

Los Angeles Lakers od zakończenia sezonu 2022/2023 dzieli już tylko jedna porażka. Ale James nie zamierza się poddawać.

- Tylko o tym teraz myślę i tylko to mnie napędza - odpowiedział na pytanie dziennikarza, który podkreślił, że jeszcze żadna drużyna w historii nie wróciła ze stanu 0-3. 38-latek chciałby, aby to udało się jego Lakers.

- Spróbujmy odnosić zwycięstwo po zwycięstwie. Skupmy się na czwartym meczu - dodawał James na konferencji prasowej.

Bilans zespołów, które przegrywały w play-offach 0-3, wynosi 0-149.

James wie, co to znaczy odrabiać straty. Kiedy reprezentował barwy Cleveland Cavaliers, wrócił ze stanu 1-3 i w Finałach NBA pokonał Golden State Warriors 4-3, zdobywając upragniony tytuł dla klubu z jego rodzinnego Ohio. Ale teraz musiałby odnieść nie trzy, a cztery zwycięstwa z rzędu. Brzmi surrealistycznie, choć LeBron wiele razy pisał już historię. Zobaczymy, na co będzie stać jeszcze Lakers.

- Jest 0-3. Nie 0-4. Wciąż walczymy i wciąż wierzymy, że możemy odwrócić losy rywalizacji. To jeszcze nie koniec - mówił w rozmowie z mediami trener Jeziorowców, Darvin Ham.

Czwarty mecz serii odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek o godz. 2:30 czasu polskiego, ponownie w Los Angeles.

Czytaj także: King wziął decydujący mecz! Wyeliminował Anwil! Genialne otwarcie Butlera i Heat. Od razu odebrali Celtics przewagę parkietu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty