Nuggets zdobyli Los Angeles! Są o krok od Finałów NBA

Los Angeles Lakers nie przegrali meczu u siebie od 26 marca. Ten stan rzeczy zmienił się w sobotę. Denver Nuggets zdobyli halę Crypto.com Arena, wygrywając 119:108. Jest już 3-0!

Patryk Pankowiak
Nikola Jokić PAP/EPA / ALLISON DINNER / Na zdjęciu: Nikola Jokić
Seria 9-0 i na tym koniec. Tyle spotkań z rzędu u siebie od 26 marca wygrali Lakers. Drużyna z Kalifornii była niepokonana na własnym parkiecie w trwającej fazie play-off. Aż do teraz.

Nuggets w sobotę wznieśli się na wyżyny i choć roztrwonili 14 punktów zaliczki, potrafili zdominować mecz na samym finiszu. Goście, prowadzeni przez świetnego Jamala Murraya, wygrali czwartą kwartę 35:26, triumfując ostatecznie 119:108. Jest 3-0 w finale Konferencji Zachodniej.

Gracze Mike'a Malone'a od stanu 93:94 doprowadzili do wyniku 106:94, w niespełna cztery minuty notując kluczową serię 13-0. - Ta grupa ludzi jest w stanie osiągnąć wielkie rzeczy i wierzy, że może to zrobić. Wiara jest czymś bardzo potężnym - mówił w rozmowie z mediami trener Malone.

Wspomniany Murray w 42 minuty, które spędził na parkiecie, zdobył 37 punktów, siedem zbiórek i sześć zbiórek. - Jestem lepszy niż naprawdę spora liczba zawodników - mówił rozgrywający, podkreślając, że zasługuje na szacunek, który w przeszłości nie zawsze otrzymywał.

Serb Nikola Jokić dodał 24 "oczka" i osiem kluczowych podań. Nuggets trafili 17 na 41 oddanych rzutów za trzy i w całym spotkaniu popełnili zaledwie pięć strat. To był wielki występ całej drużyny.

Gwiazdor Lakers, Anthony Davis wywalczył 28 punktów i zebrał 18 piłek, LeBron James i Austin Reaves zdobyli po 23 oczka, ale nawet solidny występ tria liderów ekipy z Kalifornii nie wystarczył na dobrze dysponowanych rywali. Słabo wypadł natomiast D'Angelo Russell, który w całym meczu rzucił tylko trzy punkty, trafiając 1 na 8 rzutów z pola.

- Jest 0-3. Wciąż walczymy i wciąż wierzymy, że możemy odwrócić losy rywalizacji. To jeszcze nie koniec - mówił w rozmowie z mediami trener Jeziorowców, Darvin Ham.

Nuggets są o krok od awansu do Finałów NBA. Czwarty mecz serii odbędzie się ponownie w Los Angeles.