Za nimi najlepszy sezon od awansu do EBL. Trener zasłużył na dłuższy kontrakt

PGE Spójnia Stargard zajęła piąte miejsce w swoim piątym sezonie po awansie do Energa Basket Ligi. To najlepszy wynik w najnowszej historii klubu. W niedzielę wyjaśniła się oficjalnie przyszłość trenera Sebastiana Machowskiego.

Patryk Neumann
Patryk Neumann
Sebastian Machowski PAP / PAP/Piotr Matusewicz / Sebastian Machowski
Niemiecki szkoleniowiec został trenerem PGE Spójni Stargard 2 czerwca 2022 roku. Przejmował klub, który z bilansem 11-19 zakończył sezon 2021/2022 na odległym 11. miejscu. Już w pierwszym roku swojej pracy dokonał znaczącego progresu. Ekipa z Pomorza Zachodniego w lutym awansowała do półfinału Suzuki Pucharu Polski, a w kwietniu zapewniła sobie udział w play-offach.

Ostatecznie zakończyła sezon Energa Basket Ligi z 18 zwycięstwami. To dało piąte miejsce. Sukcesy skończyły się w rundzie zasadniczej. Z play-offów stargardzianie szybko odpadli przegrywając 0:3 z Legią Warszawa.

Nieudana końcówka sezonu (cztery porażki z rzędu) nie wpłynęła na przyszłość trenera. W niedzielę klub poinformował, że przedłużył kontrakt z Sebastianem Machowskim. Nowa umowa będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2024/2025.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

- Każdy trener życzyłby sobie takiej stabilizacji, możliwości spokojnej pracy i realizacji celów krok po kroku. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i będę twarzą długofalowego projektu, który pozwoli stargardzkiemu klubowi spokojnie się rozwijać i osiągać kolejne sukcesy - powiedział trener PGE Spójni Stargard w komunikacie przygotowanym przez klub.

Warto odnotować, że od 2018 roku, czyli awansu do Energa Basket Ligi Sebastian Machowski jest pierwszym szkoleniowcem PGE Spójni Stargard, który jednocześnie rozpoczął i zakończył sezon. W każdym z czterech wcześniejszych sezonów dochodziło do minimum jednej zmiany trenera. Obecna współpraca zapowiada się na dłuższą, a w PGE Spójni Stargard nadszedł czas na stabilizację - również ze względu na minimum trzyletnią umowę ze sponsorem firmą PGE, która ma być sfinalizowana w czerwcu.

Zobacz także:
W Bydgoszczy chcą szybkiego powrotu do EBL. Enea Abramczyk Astoria mocno się zbroi
Niewiarygodne! Celtics uratowali się równo z syreną

Czy PGE Spójnia Stargard zakończy sezon 2023/2024 w czołowej czwórce Energa Basket Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×