Samotny lider z Bydgoszczy - podsumowanie 4. kolejki gr. A II ligi koszykarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Jeszcze we wtorek aż cztery zespoły mogły poszczycić się mianem niepokonanych. Środowa kolejka przyniosła jednak kilka niespodzianek i tylko otwierająca tabelę Astoria Bydgoszcz ma po stronie przegranych cyfrę zero.

Nowy lider z Bydgoszczy nie natrudził się zbytnio w Warszawie. Wygrana w stosunku 33:6 pierwsza kwarta ustawiła całe spotkanie. Nic więc dziwnego, że sztab szkoleniowy Astorii przeprowadzał wszystkie możliwe zmiany, sięgając po najgłębsze rezerwy zespołu. I tak jednak prym w teamie wiedli Dorian Szyttenholm (zdobywca 23 punktów) oraz Sebastian Laydych (22 oczka). Nie do przecenienia była praca wykonana przez Łukasza Kuczyńskiego oraz Rafała Urbaniaka, którzy jak lwy walczyli na obydwu deskach. Młodzieży z Warszawy nie pomogła nawet rewelacyjna forma Pawła Śpicy, który zanotował 27 punktów.

O tym, że ekipa ŻTS-u Nowy Dwór Gdański ma patent na młodzież, w poprzedniej serii spotkań przekonali się zawodnicy z Warszawy. Tym razem przyszła kolej na ekipę z Sopotu. To jednak nie nad morzem, ale w Żyrardowie i Toruniu doszło do największych niespodzianek. Swoje mecze z faworytami, kolejno Korsarzem Gdańsk i Harmattanem Gniewkowo, wygrali bowiem zawodnicy Żyrardowianki i Sidena.

O tym jak przegrać wygrany mecz, książkę powinni napisać zawodnicy Żurawia Gniewino. Na dziesięć minut przed zakończeniem potyczki z KS-em Norgips Piaseczno prowadzili 17 punktami. Co więcej, Paweł Strychalski i Marcin Wilk mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Co się jednak stało z nimi w ostatniej kwarcie, tego nie wie nikt. Ekipie z Piaseczna nie przeszkodził nawet fakt, że jej najskuteczniejszy strzelec Sebastian Okoła musiał opuścić parkiet z powodu nadmiaru przewinień. Trener Teodor Mollow wpuścił na parkiet głodnych gry zmienników, którzy dokonali dzieła zniszczenia gospodarzy.

Zahartowali się po porażkach z ekipami z czuba tabeli koszykarze Tura Bielsk Podlaski. Podopieczni Andreja Sinielnikowa nie dość, że w środę pokonali Inter Parts AZS Olsztyn różnicą 25 punktów, to jeszcze na ich tablicy pękła pierwsza setka w tym sezonie.

Wyniki 4. kolejki:

Tur Bielsk Podlaski - Inter Parts AZS UWM Olsztyn 103:77 (25:12, 24:21, 26:30, 28:14)

OSSM PZKosz Warszawa - KPSW Astoria Bydgoszcz 83:109 (6:33, 23:22, 26:22, 28:32)

Unibet Legia Warszawa - MTS Basket Kwidzyn 64:66 (12:15, 15:10, 19:13, 18:28)

Żyrardowianka Żyrardów - GKS Korsarz Gdańsk 92:72 (25:20, 21:13, 25:18, 21:21)

SIDEn MMKS VIII LO Toruń - Harmattan Gniewkowo 88:66 (19:19, 25:18, 22:12, 22:17)

TS Żuraw Gniewino - Norgips Piaseczno 85:87 (32:19, 16:18, 25:19, 12:31)

OSSM PZKosz Sopot - ŻTS Nowy Dwór Gdański 66:83 (14:18, 14:24, 20:23, 18:18)