King Szczecin nowym mistrzem Polski!

King Szczecin napisał historię! Drużyna Arkadiusza Miłoszewskiego zdetronizowała WKS Śląsk Wrocław, wygrywając czwartkowy mecz 92:72, a całe finały PLK 4-2.

Patryk Pankowiak
Koszykarz Kinga Szczecin Bryce Brown (L) i Jakub Nizioł (P) ze Śląska Wrocław PAP / Marcin Bielecki / Koszykarz Kinga Szczecin Bryce Brown (L) i Jakub Nizioł (P) ze Śląska Wrocław
Stało się! King dopiął swego, przed swoimi kibicami w Szczecinie, wywalczył historyczny, pierwszy medal mistrzostw Polski w historii klubu - i to od razu złoty!

Drużyna trenera Arkadiusza Miłoszewskiego w czwartek pokazała u siebie wszystko, co najlepsze miała w tym sezonie. Była energiczna, efektowna, ale i efektywna.

Genialny Bryce Brown, który został wybrany MVP Finałów PLK, rzucił 24 punkty, trafiając 7 na 14 oddanych rzutów z gry. Zac Cuthbertson wykorzystał 6 na 8 prób z gry i 6 na 8 wolnych, dodał 21 oczek oraz siedem zbiórek, a King pokonał ambitny WKS Śląsk 92:72.

Było bardzo ciekawie. Wrocławianie ze stanu 0-3 doprowadzili do wyniku 2-3 i chcieli wyrównać rywalizację, aby wszystko rozstrzygnęło się w siódmym, decydującym spotkaniu. Jeszcze do końcówki drugiej kwarty wydawało się, że to może się im udać.

Gospodarze prowadzili, ale tylko 36:35. Obie drużyny wymieniały się ciosami. WKS momentami był nawet lepszy. Ale wtedy King ruszył do ataku.

Szczecinianie na przełomie drugiej i trzeciej kwarty zanotowali serię 13-0, doprowadzając do wyniku 49:35. To był mistrzowski zryw. Kibice w hali Netto Arena szaleli z radości.

King w dalszej części meczu, pomimo starań rywali, nie pozwolił już sobie wyrwać zwycięstwa. Miał też dobrze prowadzącego grę Andrzeja Mazurczaka, autora 12 punktów, pięciu zbiórek i sześciu asyst. Wszystkim bardzo zależało. Na boisku pojawił się nawet Kacper Borowski, który był przecież poważnie kontuzjowany.

Gospodarze trafili 12 na 28 oddanych rzutów za trzy - WKS tylko 5 na 24. Jakub Nizioł zdobył 19 punktów - robił, co mógł, ale to nie wystarczyło. Jeremiah Martin w 30 minut zapisał przy swoim nazwisku 12 oczek, sześć zbiórek i sześć asyst.

Drużyna z Wrocławia, która broniła mistrzostwa Polski, w tym sezonie musi zadowolić się srebrem. King napisał niesamowitą historię.