Goście górą - podsumowanie 5 kolejki II ligi grupy C koszykarzy

5 kolejka spotkań nie obfitowała w niespodzianki tak jak 4 seria gier. Można wręcz stwierdzić,że wyniki,które padły były do przewidzenia.

Stanisław Grabowski

W zwycięstwo OSSM Stalowa Wola raczej nikt nie wierzył i Rosa-Sport Radom nie zostawiła żadnych złudzeń swoim rywalom. Goście wygrali pewnie, trener Piotr Ignatowicz dał wolne Pawłowi Wiekierze,Arturowi Donigiewiczowi i Piotrowi Kardasiowi.

W Krakowie miejscowa Wisła nie wygrała pierwszego spotkania w tym sezonie i nadal pozostaje jedyną drużyną bez zwycięstwa. Tym razem młodych wiślaków odprawiła z kwitkiem ekipa Mickiewicza Katowice.

Wygranej Unii Tarnów można było się spodziewać. Jaskółki odniosły 4 wygraną w tym sezonie tym razem pokonując KK Bytom. Jednak gospodarze zawdzięczają zwycięstwo udanemu finiszowi w 4 kwarcie.

W Rudzie Śląskiej swoją wysoką dyspozycję potwierdził zespół UMKS Kielce. Goście bardzo pewnie pokonali miejscową Pogoń,a w ich szeregach główną rolę odegrał Łukasz Pilecki autor 28 punktów.

Spotkanie akademików z Radomia z tymi z Częstochowy przyniosło wielkie emocje. Goście wygrali dopiero po dogrywce 1 punktem w czym największa zasługa Sławomira Klocka.

W niedzielnym spotkaniu kończącym tą serię spotkań Staco Niepołomice po meczu pełnym walki pokonało Albę Chorzów 74:71. Goście w ostatnich minutach odrobili znaczną przewagę beniaminka,jednak to było wszystko na co dziś było ich stać.

Wyniki 5 kolejki:
AZS Politechnika Radomska - AZS Częstochowa 87:88 (14:22,18:22,21:15,25:19,9:10)
OSSM Stalowa Wola - Rosa-Sport Radom 62:86 (15:31,17:21,13:12,17:22)
Wisła Kraków - Mickiewicz Katowice 66:70 (17:14,6:16,25:26,18:14)
Unia Tarnów - KK Komtek Bytom 77:71 (14:18,11:22,20:14,32:17)
Pogoń Ruda Śląska - UMKS Kielce 56:70 (11:15,14:21,20:13,11:21)
Staco Niepołomice - Alba Chorzów 74:71 (16:19,13:12,27:18,19:24)