Bardzo wysoka porażka Spurs. Kiepska skuteczność Sochana

Nie wyszedł poniedziałkowy mecz drużynie San Antonio Spurs. Goście przegrali z Indiana Pacers aż 111:152. Mało skuteczny był Jeremy Sochan.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Dylan Buell / Jeremy Sochan
San Antonio Spurs grali dzień po dniu i to jeszcze na wyjeździe. I poniedziałkowy występ w Indianapolis kompletnie im nie wyszedł.

Gospodarze już po pierwszej kwarcie prowadzili 44:28, aby ostatecznie triumfować aż 152:111. To był nokaut.

Spurs trafili tylko 8 na 26 oddanych rzutów za trzy. Pacers uzyskali za to 58-proc. skuteczności w rzutach z pola. Tyrese Haliburton miał 23 punkty i osiem asyst.

Jedyny Polak na parkietach NBA, Jeremy Sochan spędził w poniedziałek na boisku 21 minut. Zapisał przy swoim nazwisku sześć punktów, trzy zbiórki, asystę, dwie straty i dwa faule. Trafił 3 na 9 oddanych rzutów z gry (0/1 za trzy).

Victor Wembanyama skompletował double-double (13 punktów, 10 zbiórek), ale Francuz wykorzystał tylko 3 na 12 prób z pola. To czwarta porażka Spurs w tym sezonie.