Giannis ustanowił rekord sezonu! Ale przyczynił się też do... porażki

Giannis Antetokounmpo ustanowił w czwartek rekord sezonu NBA pod względem liczby rzuconych punktów. Ale to nie wystarczyło do zwycięstwa.

Patryk Pankowiak
Giannis Antetokounmpo Getty Images / Dylan Buell / Na zdjęciu: Giannis Antetokounmpo
Grek był fenomenalnie dysponowany. Zdobył aż 54 punkty, ustanawiając nowy rekord sezonu (poprzedni należał do Zacha LaVine'a i wynosił 51 punktów), miał też 12 zbiórek. Trafił przy tym 19 na 25 oddanych rzutów z pola i 16 na 18 wolnych. Milwaukee Bucks musieli jednak uznać wyższość ekipy Indiana Pacers.

Giannis Antetokounmpo miał świetny dzień, ale na finiszu się nie spisał. Popełnił dwie straty, które zdecydowały o losach spotkania. Piłkę na 30 sekund przed końcem przy wyniku 121:122 wybił mu z rąk Bennedict Mathurin.

21-latek trafił następnie dwa rzuty wolne, doprowadzając do wyniku 124:121. Skrzydłowy Bucks, Khris Middleton mógł wyrównać, ale spudłował za trzy. Pacers triumfowali ostatecznie na własnym parkiecie 126:124, odnosząc już szóste zwycięstwo w tym sezonie.

- Próbowaliśmy wybronić kilka akcji. Ta gra opiera się właśnie na obronie - mówił w rozmowie z mediami Mathurin, autor 26 punktów i 11 zbiórek.

Pacers do sukcesu poprowadził świetny Tyrese Haliburton. Rozgrywający zapisał przy swoim nazwisku 29 "oczek", sześć zbiórek oraz 10 asyst. Trafił też kluczowy rzut za trzy na minutę i 29 sekund przed końcem, doprowadzając w ten sposób do stanu 122:121.

Bucks musieli radzić sobie w czwartek bez Damiana Lillarda. Dodatkowo w trzeciej kwarcie do szatni odesłany został pierwszy trener ekipy z Wisconsin, Adrian Griffin. Sędziowie przyznali mu wtedy drugi faul techniczny.