LeBron znów lepszy od Duranta! Genialny Doncić

Drugi bezpośredni mecz Phoenix Suns i Los Angeles Lakers w tym sezonie, drugie zwycięstwo Jeziorowców - tym razem 122:119 w ramach turnieju NBA. Genialny występ w piątek zaliczył ponadto Luka Doncić.

Patryk Pankowiak
LeBron James Getty Images / Carmen Mandato / LeBron James
Suns, jedni z kandydatów do zdobycia w tym sezonie mistrzostwa NBA, bez Devina Bookera mają spory problem. Doznali właśnie piątej porażki w swoim dziewiątym dotychczasowym meczu.

Kevin Durant rzucił 38 punktów, ale nie zachwycił celnością, bo trafił 13 na 27 oddanych rzutów z pola. Bradley Beal dorzucił 24 oczka. Ale to nie wystarczyło na zmotywowanych Los Angeles Lakers.

Jeziorowcy chcieli przerwać pasmo trzech porażek i to się im udało. Wygrali w piątek grupowy mecz turnieju NBA 122:119, odnosząc czwarty sukces w kampanii 2023/2024. - To dobre drużynowe zwycięstwo. Powinniśmy częściej grać właśnie tak, jak dziś w drugiej połowie - zaznaczał trener Jeziorowców, Darvin Ham.

Goście z Miasta Aniołów w czwartej kwarcie odwrócili losy spotkania, wygrywając tę odsłonę 33:23. LeBron James w 36 minut spędzone na parkiecie zapisał przy swoim nazwisku 32 punkty, 11 zbiórek i sześć asyst, trafiając 11 na 17 oddanych rzutów z gry (3/4 za trzy).

Luka Doncić może w tym sezonie zdobyć tytuł MVP. Takie mecze przybliżają go do tego wyróżnienia. Słoweniec w piątek spisał się wręcz fantastycznie, zdobywając aż 44 punkty. Wykorzystał 17 na 21 oddanych rzutów z pola (6/9 za trzy) i wszystkie cztery wolne.

Dallas Mavericks, prowadzeni przez duet Doncić - Kyrie Irving (27 punktów), pokonali Los Angeles Clippers aż 144:126. Teksańczycy legitymują się aktualnie świetnym bilansem 7-2. 24-latek po meczu podkreślał, że wkład w ich sukcesy ma cały zespół, a nie tylko on i Irving.

- Będę to powtarzać, nie jesteśmy tylko we dwójkę. Jesteśmy zespołem, który potrafi grać w obronie. Każdy ma swój wkład, każdy daje coś od siebie - mówił w rozmowie z mediami Doncić.

Clippers natomiast od momentu, kiedy dołączył do nich James Harden, przegrali wszystkie trzy mecze. Kawhi Leonard próbował ratować sytuację, ale jego 26 punktów na niewiele się zdało. Paul George w 23 minuty rzucił tylko osiem oczek. Warto dodać, że Mavericks już do przerwy prowadzili 77:51.