Przerwali serię pięciu porażek. Kolejny dobry mecz syna legendy

Krajowa Grupa Spożywcza Arka w końcu zwycięska. Gdynianie pokonali we własnej hali Arriva Twarde Pierniki Toruń 83:79. Do triumfu gospodarzy poprowadzili Andrzej Pluta i Adrian Bogucki.

Dawid Siemieniecki
Wojciech Bychawski (Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Wojciech Bychawski (Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia)
Mimo że był to mecz z wyrównanymi wynikami poszczególnych kwart, spotkanie miało dwa oblicza. Przed przerwą zespołem, który miał przewagę, byli goście. Po zmianie stron to jednak Krajowa Grupa Spożywcza Arka przejęła inicjatywę i w końcówce wytrzymała napór torunian. Dla ekipy trenera Wojciecha Bychawskiego była to druga wygrana w sezonie.

Dzięki temu gdynianie zrównali się bilansem z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk. Obie drużyny mają teraz na swoim koncie dwie wygrane i pięć porażek. W niedzielę Arka miała bardzo trudną przeprawę. Był to niejako efekt słabszego występu Przemysława Żołnierewicza. Reprezentant kraju zdobył 8 punktów, trafiając zaledwie 4 z 16 rzutów z gry.

Najlepszymi graczami Arki byli Andrzej Pluta i Adrian Bogucki, którym wsparcie zapewnili Grzegorz Kamiński oraz rezerwowy Kacper Gordon, dla którego był to szczególny mecz, bowiem w poprzednich rozgrywkach bronił on barw właśnie klubu z Torunia. Młody rozgrywający rzucił swojej byłej ekipie 13 punktów w 17 minut gry. W zespole gości ponownie najlepszym strzelcem był Goran Filipović.

Chorwat zapisał przy swoim nazwisku 23 punkty, a 17 dołożył Aaron Cel. Goście wyraźnie przegrali jednak w tym spotkaniu walkę na tablicach i byli mało agresywni, efektem czego w całym starciu wykonywali tylko osiem rzutów wolnych. Dla porównania gospodarze na linii osobistych stawali aż 26 razy, wykorzystując 18 prób.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - Arriva Twarde Pierniki Toruń 83:79 (13:14, 19:19, 27:23, 24:23)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka: Andrzej Pluta 22, Adrian Bogucki 16 (13 zb.), Grzegorz Kamiński 16, Kacper Gordon 13, Przemysław Żołnierewicz 8, Adam Hrycaniuk 4, Jakub Szumert 2, Maksymilian Wilczek 2, Kacper Marchewka 0.

Arriva Twarde Pierniki: Goran Filipović 23, Aaron Cel 17, Aljaz Kunc 13, Arik Smith 11, Trey Diggs 10, Wojciech Tomaszewski 3, Mate Vucić 2, Bartosz Diduszko 0.