GTK znów zszokowało! Kapitalny występ w Sopocie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kadre Gray (z lewej) i Jakub Musiał (z prawej)
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kadre Gray (z lewej) i Jakub Musiał (z prawej)

GTK Gliwice potrafi w tym sezonie zaskoczyć. Drużyna Pawła Turkiewicza znów pozytywnie zszokowała koszykarską Polskę, pokonując Trefla Sopot 85:79.

Sześć zwycięstw z rzędu i na tym koniec. Trefla, i to na ich parkiecie, niespodziewanie zatrzymało w czwartek GTK. Początek meczu wcale tego nie zwiastował - końcówka pierwszej i cała druga połowa była jednak wybitna w wykonaniu zespołu Pawła Turkiewicza.

Goście od stanu 34:48 byli w stanie jeszcze przed przerwą zniwelować straty do 47:50, a w trzeciej kwarcie wyszli nawet na wynoszące 11 punktów prowadzenie. Zrobiło się 66:55. GTK zaliczyło niesamowity zryw 32-7.

Trefl w końcówce meczu próbował zniwelować straty, zbliżył się do rywali na dwa oczka (72:74), ale w kilku następnych posiadań był nieskuteczny w ataku, co ostatecznie przypłacił piątą porażką w tym sezonie.

Gliwiczanie ostatecznie zwyciężyli w Sopocie 85:79, podnosząc się po dwóch przegranych meczach z rzędu.

Bardzo aktywny po obu stronach parkietu był Kadre Gray, który zaliczył triple-double. Amerykanin w 33 minuty zapisał przy swoim nazwisku 11 punktów, 11 zbiórek oraz 12 asyst. Ofensywę GTK poprowadzili Martins Laksa (24 punkty) i Joshua Price, który zebrał też 10 piłek. Kluczowe rzuty na finiszu trafiał ponadto Terry Henderson Junior.

To nie był dzień Trefla. Sopocianie trafili tylko 24 na 72 oddane rzuty z pola, w tym 9 na 33 za trzy. Ponadto musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Jakuba Schenka.

Gospodarzom na nic zdało się 21 punktów, które rzucił Aaron Best. Amerykanin umieścił w koszu jednak tylko 6 na 17 prób z pola. Pudłowali tez Benedek Varadi (siedem punktów, 2/9 gry) czy Andy Van Vliet (pięć punktów, 2/10 z gry).