Goście górą - relacja z meczu Staco Niepołomice - AZS Politechnika Radomska

Staco Niepołomice przegrało drugi raz u siebie w ciągu czterech dni. Ekipa beniaminka 2 ligi grupy C tym razem musiała uznać wyższość koszykarzy Politechniki Radomskiej.

Stanisław Grabowski

Od pierwszych minut meczu inicjatywa należała do bardzo dobrze dysponowanych koszykarzy z Radomia. Goście trafiali na bardzo wysokim procencie z gry, raz po raz dziurawiąc kosz. Gracze Staco starali się dotrzymywać kroku rywalom głównie dzięki trójkom Tomasza Suskiego. Jednak z minuty na minutę przewaga Politechniki Radomskiej rosła. Do przerwy różnica ta wynosiła już dziewiętnaście oczek.

W drugiej połowie spotkania graczom Staco udało się dojść rywala na sześć punktów. Jednak to było wszystko na co było stać miejscowych. Jedynie Tomasz Suski, Szymon Kunc i czasami Fabian Mróz starali się skutecznie walczyć o wygraną. Koszykarze rezerwowi gospodarzy zdobyli w całym spotkaniu tylko dwa punkty, a bez wsparcia ławki nie da wygrać się meczu. Bardzo dobre spotkanie wśród gości rozegrał rozgrywający Paweł Lewandowski, który zanotował 18 punktów i 9 asyst. 22 punkty dołożył Grzegorz Ządecki, a 19 Tomasz Czajkowski.

Staco Niepołomice - AZS Politechnika Radomska 88:101 (23:30, 15:27, 27:24, 23:20)

Staco: Sz.Kunc 27(7as), Suski 31(7x3,5przechwytów), Bychawski 10, Mętel 7(1x3), Mróz 11(8zb), D.Kunc 2, Kasak o, Winkler 0, Cekiera 0, Karbarz 0.

Politechnika Radomska: Lewandowski 18(1x3,9as), Piros 0, Ządecki 22(3x3), Cetnar 12, Czajkowski 19(6zb), Szczytyński 13, Mordel 8, Sebrala 7, Hernik 2.