Sochan świetny w ataku. Ale to nie wystarczyło do zwycięstwa

W poniedziałek w Stanach Zjednoczonych obchodzono Dzień Martina Luthera Kinga. Świetnie w ten ważny dla Amerykanów dzień wypadł Jeremy Sochan.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Alex Slitz / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
Polak był obok Victora Wembanyamy najjaśniejszą postacią w swoim zespole. Jeremy Sochan dostał od trenera Gregga Popovicha aż 38 minut i zdobył w tym czasie świetne 23 punkty, trafiając 8 na 16 oddanych rzutów z gry, w tym 2 na 4 za trzy oraz 5 na 5 wolnych. Miał też osiem zbiórek, cztery asysty, dwa przechwyty, dwa bloki, choć też cztery straty i cztery faule.

Francuz, wybrany z pierwszym numerem w drafcie, dorzucił 26 oczek i zebrał 13 piłek, ale to wszystko nie wystarczyło do pokonania ekipy Atlanta Hawks.

Gospodarze bardzo szybko przejęli kontrolę nad meczem, wygrywając już pierwszą kwartę 35:16. Ostatecznie pokonali Teksańczyków 109:99, odnosząc 16. zwycięstwo w tym sezonie.

- Uważam, że oczywiście wykonaliśmy dobrą robotę w pierwszej połowie, przykuwając uwagę do detali i będąc cały czas mocno skupionym. W drugiej trochę za bardzo się rozluźniliśmy - zaznaczał w rozmowie z mediami lider Jastrzębi, Trae Young, autor 36 punktów.

Trener Popovich w poniedziałek rotował składem. – Zawodnicy pierwszej piątki potrzebowali jakiegoś przesłania – mówił po meczu w nawiązaniu do nietypowego składu, który rozpoczął drugą połowę spotkania. - Zespół, który rozpoczął trzecią kwartę pokazał swoje, po czym pierwsza piątka zaczęła walczyć w sposób, za jaki im płacą - dodał Pop.

Dla Spurs to 32. porażka w tym sezonie. Są na samym dole Konferencji Zachodniej.