Szaleństwo Townsa. 62 punkty nie wystarczyły do zwycięstwa

Szalony mecz lidera nie wystarczył Minnesocie Timberwolves do zwycięstwa! Charlotte Hornets po thrillerze pokonali Leśne Wilki 128:125.

Patryk Pankowiak
Karl-Anthony Towns Getty Images / David Berding / Na zdjęciu: Karl-Anthony Towns.
Karl-Anthony Towns robił, co mógł. Gwiazdor drużyny z Minneapolis rzucił aż 62 punkty, z czego 44 w samej pierwszej połowie, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa.

Charlotte Hornets wygrali czwartą kwartę 36:18, a cały mecz 128:125, odnosząc dopiero 10. zwycięstwo w tym sezonie.

Towns, zachwycający tak przed zmianą stron, w decydującej odsłonie wykorzystał tylko 2 na 10 oddanych rzutów.

- Mając taki wieczór, ale nie odnosząc przy tym zwycięstwa, nie odczuwa się radości. Nie jest to ani przyjemne, ani historyczne osiągnięcie - zaznaczał w rozmowie z mediami.

Podkoszowy w całym spotkaniu trafił 21 na 35 oddanych prób z pola, z czego 10 na 15 za trzy. Żaden center w historii NBA nie trafił tylu rzutów za trzy w jednym meczu. Towns wykorzystał też 10 na 14 wolnych. Wszystko jednak na nic. Dla Szerszeni 28 oczek wywalczył Miles Bridges, a 27 punktów miał debiutujący w NBA Brandon Miller.

Kevin Durant wygrał mecz dla Phoenix Suns. Lider ekipy z Arizony trafił z półdystansu na 1,1 sekundy przed końcem, ustalając wynik meczu na 115:113.

Skrzydłowy w całym spotkaniu zaaplikował Chicago Bulls 43 oczka, wykorzystując 16 na 32 próby z pola, w tym 6 na 15 za trzy. Gościom na nic zdało się double-double, a prawie triple-double, które uzbierał Coby White (26 punktów, 10 zbiórek, dziewięć asyst). - Kevin Durant był Kevinem Durantem. Trudno go bronić - mówił o liderze rywali White.

Boston Celtics lepsi od Luki Doncicia Bostończycy pokonali Dallas Mavericks na ich parkiecie 119:110, odnosząc 34. sukces w tym sezonie. Jayson Tatum rzucił 39 punktów, Jaylen Brown miał 34 oczka. Doncić skompletował triple-double (33 punkty, 18 zbiórek, 13 asyst), ale trafił tylko 12 na 30 rzutów z gry.