Zmarnowana szansa Spurs. Gorszy mecz Sochana

Nie będzie trzeciego z rzędu zwycięstwa San Antonio Spurs. Washington Wizards po zaciętym meczu pokonali bowiem Teksańczyków 118:113.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Jess Rapfogel / Na zdjęciu: Jeremy Sochan.
Spurs w poniedziałek zmarnowali szanse na przedłużenie serii zwycięstw. Gospodarze jeszcze w połowie czwartej kwarty prowadzili 107:98, ale Wizards odpowiedzieli na to zrywem 9-0, a później kluczowe akcje przeprowadzali Kyle Kuzma i Tyus Jones.

Goście ostatecznie wygrali czwartą kwartę 31:20, a cały mecz 118:113, odnosząc dopiero dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

- Graliśmy do końca i trafiliśmy kilka rzutów. W drugiej połowie byliśmy bardzo skupieni - zaznaczał w rozmowie z mediami Kuzma, autor 18 punktów i 11 zbiórek.

Dla Teksańczyków 24 oczka rzucił Devin Vassell, ale miał też pięć strat. Francuz Victor Wembanyama skompletował double-double (22 punkty, 11 zbiórek).

- Myślę, że Wizards grali bardziej twardo, niż my. Lepiej wykonywali założenia. Nie mieliśmy tego dnia wystarczająco dużo osób grających dobrze lub po prostu mądrze - komentował trener Spurs, Gregg Popovich.

Słaby występ w poniedziałek zaliczył Jeremy Sochan. Polak spędził na parkiecie 26 minut, a w tym czasie rzucił tylko dwa punkty, trafiając zaledwie 1 na 7 oddanych prób z pola (0/2 za dwa). Miał też pięć zbiórek, asystę, przechwyt i dwa faule.

Wizards wzięli na Spurs rewanż za porażkę z 20 stycznia. Dla Teksańczyków to 37. porażka w tym sezonie.