Ostatnie mecze przed dłuższą przerwą. Gdzie oglądać Basketball Champions League?

Za nami połowa spotkań w ramach trzeciej kolejki 1/16 finału Basketball Champions League. W środę 7 lutego odbędą się pozostałe mecze, a potem czeka nas dłuższa przerwa w rozgrywkach. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Robert Czykiel
Liga Mistrzów koszykówki WP SportoweFakty / Mustafa Bikec/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Liga Mistrzów koszykówki
Cztery świetnie spotkania zobaczyliśmy w miniony wtorek w ramach 1/16 finału Basketball Champions League. Trzecia kolejka fazy grupowej jednak wciąż trwa. Przed nami pozostałe cztery mecze, które z pewnością także dostarczą kibicom wielkich emocji. Wszystkie pojedynki oglądaj na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany).

Na początek mecz w Turcji

Jako pierwsi na parkiet wyjdą koszykarze Tofas Spor Bursa i Cholet Basket. To drużyny, które rywalizują w grupie I. Dzień wcześniej odbył się tam inny mecz, w którym Unicaja Malaga pokonała na wyjeździe SIG Strasbourg 79:70.

Hiszpanie są w bardzo dobrej sytuacji, bo mają na koncie komplet zwycięstw. To oznacza, że środowi rywale na pewno ich nie przeskoczą. Stawka jednak i tak będzie wysoka, bo gra będzie się toczyć o drugie miejsce, które za kilka tygodni da awans do 1/8 finału.

Turcy w poprzedniej kolejce wysoko pokonali rywala ze Strasburga 93:71. Koszykarze Cholet także pokonali ten zespół, ale znacznie skromniej, bo 98:93. Jedni i drudzy z kolei dość wyraźnie ulegli ekipie z Malagi, bo Turcy przegrali 70:89, a Francuzi 74:86.

To będzie hit kolejki

W środę zostaną rozegrane dwa mecze w grupie K. Tutaj mamy dość ciekawą sytuację, bo mamy dwa zespoły z kompletem zwycięstw i oczywiście dwa z samymi porażkami. To jednak się zmieni właśnie w trzeciej kolejce.

Najpierw zagrają ze sobą przegrani. Pinar Karsiyaka Izmir podejmie Peristeri Ateny. Co ciekawe, obie drużyny mają na koncie dogrywkę. Turcy w dodatkowym czasie gry przegrali z Hapoel Bank Yahav Jerozolima, a Grecy w podobnych okolicznościach uznali wyższość Lenovo Teneryfa.

To właśnie hiszpańsko-izraelska potyczka zapowiada się na największy hit 7 lutego. W poprzedniej serii spotkań lepiej wypadła ekipa z Teneryfy, która rozbiła Peristeri 89:68. Z kolei Hapoel trochę niżej pokonał Pinar, bo skończyło się 83:74.

Niemcy walczą o fotel lidera

Tego dnia odbędzie się także pojedynek z grupy J, czyli starcie JDA Bourgogne Dijon z Telekom Baskets Bonn. Niemcy wygrali dwa poprzednie spotkania i jeżeli serię podtrzymają na francuskim parkiecie, to wyprzedzą MHP Riesen Ludwigsburg, który dzień wcześniej ograł Galatasaray Stambuł. Koszykarze z Dijon tanio skóry nie sprzedadzą, a tydzień temu zwyciężyli z Galatasaray 96:93.

Po środowych meczach fanów czeka miesięczna przerwa. Basketball Champions League w najbliższych tygodniach będzie pauzować. Druga część 1/16 finału koszykarskiej Ligi Mistrzów zostanie wznowiona dopiero w dniach 5-6 marca.

Kiedy i gdzie oglądać Basketball Champions League? W sezonie 2023/2024 wszystkie mecze koszykarskiej Ligi Mistrzów oglądaj na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany). Poniżej znajdziesz plan transmisji na 7 lutego.

18:00, Tofas Bursa - Cholet Basket
18:30, Pinar Karsiyaka - Peristeri Ateny
20:00, JDA Bourgogne Dijon - Telekom Baskets Bonn
20:00, Hapoel Bank Yahav Jerozolima - Lenovo Teneryfa

Świetne informacje ws. Embiida. Kiedy wróci do gry? >> Już wkrótce konkurs wsadów. Znamy nazwiska uczestników! >> ZOBACZ WIDEO: Rywal Hurkacza weźmie ślub. Ukochana powiedziała "tak"