Lillard jak Jordan! Dołączył do legendy. Wschód lepszy w Meczu Gwiazd

Zwieńczeniem Weekendu Gwiazd ligi NBA, jak co roku, był Mecz Gwiazd, w którym wystąpili najlepsi koszykarze na świecie. Wschód pokonał Zachód zdecydowanie, bo aż 211:186.

Patryk Pankowiak
Damian Lillard Getty Images / Justin Casterline / Na zdjęciu: Damian Lillard.
Było dużo efektownych wsadów, spektakularnych rzutów za trzy i dryblingów. Mecz Gwiazd w Indianapolis jest już historią. Jedynego, czego zabrakło, to wyrównanej rywalizacji.

Wschód tym razem rozbił Zachód. Już do przerwy prowadził 104:89, aby ostatecznie triumfować aż 211:186. Nikt nigdy nie zdobył w Meczu Gwiazd tylu punktów. To nowy rekord.

- Drużyno Konferencji Wschodniej, rzuciłaś najwięcej punktów. Cóż... gratulacje - przekazał na konferencji prasowej komisarz ligi, Adam Silver.

Wschód do zwycięstwa poprowadził świetnie dysponowany Damian Lillard, wybrany później MVP spotkania. Gracz Milwaukee Bucks w 28 minut zdobył 39 punktów i miał sześć asyst, trafiając 11 na 23 oddane rzuty za trzy. Dwa razy przymierzył nawet z połowy boiska.

Lillard dzień wcześniej, w sobotę, wygrał konkurs rzutów za trzy. Dołączył do Michaela Jordana. Tylko oni podczas tego samego Weekendu Gwiazd wygrali któryś z konkursów, a ponadto zostali wybrani MVP prestiżowego meczu.

- Zawsze, kiedy jest się wymienianym obok Mike'a, to niesamowity honor i wielkie osiągnięcie. Nawet jeśli mowa o Weekendzie Gwiazd. Jeśli to byłoby tak łatwe, więcej osób by tego dokonało

Dla Zachodu 50 punktów rzucił Karl-Anthony Towns. Wykorzystał aż 23 na 35 prób z pola. Ale to nie wystarczyło. Zwycięska drużyna, którą prowadził Doc Rivers, trafiła w całym spotkaniu aż 42 na 97 rzutów za trzy.