Legia wzięła swoje w Łańcucie. Czy w Sokole jest jeszcze nadzieja?

Sytuacja Muszynianka Domelo Sokoła Łańcut w Orlen Basket Lidze jest - delikatnie mówiąc - nieciekawa. W niedzielę zespół Marka Łukomskiego przegrał po raz dwudziesty w sezonie. Tym razem na własnym parkiecie z Legią Warszawa (71:82).

Patryk Pankowiak
 Grzegorz Kulka WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Grzegorz Kulka
Sześć kolejek do końca, dwie wygrane straty do Enea Stelmet Zastal Zielona Góra i gorszy bilans w bezpośrednich meczach z tym rywalem - sytuacja Sokoła jest dramatyczna.

W niedzielę łańcucianie faworytem nie byli, ale to nie miało żadnego znaczenia. Sokół potrzebuje zwycięstw. Szalał Tyler Cheese, który uzbierał 25 punktów. Trafił pięć razy z dystansu. Miał też siedem zbiórek i trzy asysty.

Popełnił też sześć strat. Ostatnia - na dwie i pół minuty przed końcem - była bardzo bolesna, bowiem zaraz po niej popełnił piąte przewinienie i musiał opuścić parkiet.

Sokół walczył niemal do samego końca. W trzeciej kwarcie przegrywał różnicą nawet 20 punktów, żeby dać sobie szansę na wielki powrót w czwartej. Gdy udało się doprowadzić do stanu 66:72 zabrakło jednak cierpliwości.

Szybkie i dość szalone próby zza łuku nie doszły celu, a w odpowiedzi Christian Vital wykończył akcję z faulem podcinając gospodarzom skrzydła. Vital miał problemy ze skutecznością (7/16 z gry), ale jego linijka i tak jest bardzo dobra, bo 22 punkty, pięć asyst i cztery przechwyty.

Legia po tym sukcesie ma bilans 13:11 i nadal walczy nie tylko o udział w fazie play-off, ale i o jak najlepsze miejsce.

W Łańcucie na parkiecie nawet na sekundę nie pojawił się narzekający na drobny uraz Loren Jackson, a debiutujący Tyran de Lattibeaudiere otrzymał ledwie cztery minuty, podczas których spudłował dwa rzuty.

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Legia Warszawa 71:82 (20:27, 19:23, 16:17, 16:15)

Sokół: Tyler Cheese 25, Terrell Gomez 11, Adam Kemp 9, Milivoje Mijović 9, Michał Kroczak 8, Marcin Nowakowski 5, Ikechukwu Nwamu 4, Filip Struski 0,

Legia: Christian Vital 22, Marcel Ponitka 14, Aric Holman 11, Raymond Cowels 11, Dariusz Wyka 11, Michał Kolenda 8, Josip Sobin 4, Grzegorz Kulka 1, Tyran De Lattibeaudiere 0, Marcin Wieluński 0.