Doświadczenie górą - relacja z meczu OSSM PZKosz Stalowa Wola - MKKS Staco Niepołomice

Pojedynek OSSM PZKosz Stalowa Wola z MKKS Staco Niepołomice był bardzo ciekawym widowiskiem. Praktycznie przez całe spotkania trwała wyrównana walka i o zwycięstwie gości zadecydowała końcówka spotkania.

Początek sobotnich zawodów należał do drużyny z Niepołomic. Goście szybko odskoczyli na kilka oczek. W połowie pierwszej części meczu do pracy wzięli się jednak młodzi koszykarze ze Stalowej Woli. W tym czasie z wyniku 8:14 wyszli na prowadzenie 25:24. Wygrany 17:10 fragment pokazał, że w młodzieży z Podkarpacia drzemią spore emocje. Początek kolejnej odsłony tego spotkania znów przespali gospodarze. Staco znowu odjechało na 6 oczek i kontrolowało przebieg gry. Dobra gra młodych zawodników ze Stalowej Woli pozwoliła na zniwelowanie przewagi, ale tylko o trzy punkty. Do przerwy drużyna z Niepołomic prowadziła 46:43. Warto podkreślić, że MKKS Staco na Podkarpacie przyjechało osłabiona brakiem trzech zawodników. Wśród nich był szkoleniowiec beniaminka Szymon Kunc, który tylko z ławki mógł pomagać kolegom z zespołu.

Na trzecią kwartę obie ekipy wyszły bardzo zmotywowane. Gospodarze robili wszystko, aby dojść rywala, który chciał uciec. Trwała więc walka punkt za punkt. Jak ekipie z Niepołomic udało się odskoczyć, to młodzi koszykarze ze Stalowej Woli szybko niwelowali stratę. Mimo minimalnej przewagi lepiej radzili sobie goście, którzy byli bardziej doświadczeni i mieli zdecydowaną przewagę na tablicach. Przed ostatnią kwartą MKKS Staco prowadziło różnicą dwóch oczek 61:59. OSSM miał szansę odskoczyć przy wyniku remisowym, ale dwie nieudane akcje i łatwe punkty gości znów dały pięć punktów przewagi, które cały czas utrzymywała drużyna z Niepołomic. W końcówce gospodarzom zabrakło przede wszystkim doświadczenia i spokoju, gdyż trzy kolejne akcje zakończyły się niepowodzeniem. Szansę wykorzystali gracze Staco, którzy w końcówce dobrze wykonywali rzuty wolne i ostatecznie po trójce w ostatnich sekundach Michała Winiarskiego zwyciężyli 85:74.

OSSM PZKosz Stalowa Wola - MKKS Staco Niepołomice 74:85 (25:24, 18:22, 16:15, 15:24)

OSSM PZKosz Stalowa Wola: Lewandowski 25 (1x3), Juniak 20, Dusiło 10 (2x3), Grochowski 6, Osiakowski 4, Buszta 3 (1x3), Gąska 3 (1x3), Konieczny 3 (1x3), Baran 0, Prawica 0.

MKKS Staco Niepołomice: Bychawski 22, Mróz 22, Suski 13 (2x3), Stodolski 9, Kunc 8, Cekiera 6 (1x3), Winiarski 3 (1x3), Ciesielski 2, Karbarz 0, Winkler 0.

Sędziowali: Krzysztof Sokulski, Michał Szybisty.