Faworyt nie zawiódł - relacja z meczu BS PA-CO Pabianice - AZS AWF Katowice

W meczu na szczycie grupy B 1. ligi koszykarek, BS PA-CO Pabianice pokonał przed własną publicznością AZS AWF Katowice. Tym samym pabianiczanki zachowały status niepokonanych i umocniły się na szczycie tabeli.

Jacek Konsek

Dla katowiczanek był to pierwszy mecz bez Pauliny Dąbkowskiej, która w tym tygodniu przeniosła się do beniaminka FGE, zespołu Blachy Pruszyński Lider Pruszków. Z kolei gospodynie nie mogły skorzystać z usług swojej liderki Olgi Żytomirskiej.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Katowiczanki pomimo widocznej różnicy wzrostu dzielnie walczyły w początkowej fazie meczu, prezentując wysoką skuteczność. Przewaga w walce na tablicach uwydatniła się dopiero w drugiej odsłonie, kiedy to podopieczne Miodraga Gajicia odskoczyły na kilka punktów. Do przerwy późniejsze triumfatorki prowadziły różnicą dziesięciu punktów (51:41).

W trzeciej ćwiartce obie drużyny przeżywały strzelecką niemoc. AZS AWF postawił strefę w obronie, lecz nie przyniosło to spodziewanego efektu. W ostatnich dziesięciu minutach gospodynie przypieczętowały kolejny sukces na zapleczu FGE. Warto podkreślić, że drużyna z Pabianic wygrała walkę na tablicach w stosunku 50:26! Triumfatorki miały także dużo więcej asyst (18) od śląskiego zespołu (8).

Najlepszą zawodniczką meczu była bez wątpienia Anna Tondel, która zapisała na swoim koncie 22 punkty, 13 zbiórek i cztery asysty. W szeregach przegranych na wyróżnienie zasługuje Katarzyna Kosczielny, autorka 20 oczek.

- Był to mecz walki. Starałyśmy się, ale w wielu sytuacjach musiałyśmy uznać wyższość rywalek. One wykorzystywały swoje atuty, przede wszystkim przewagę wzrostu, a co za tym idzie, zbiórki i szybki atak. Pomimo końcowego wyniku, było to wyrównane spotkanie. Mam nadzieję, że w rundzie rewanżowej na swoim parkiecie narzucimy im swój styl gry - powiedziała Agata Bachryj (16 punktów i 10 zbiórek), podkoszowa z Katowic.

Dzięki tej wygranej ekipa z Pabianic umocniła się na pozycji lidera i wciąż pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w całej 1. lidze. Katowiczanki z bilansem 6-2 okupują 2. lokatę.

BS PA-CO Pabianice - AZS AWF Katowice 79:64 (28:24, 23:17, 9:9, 19:14)

BS PA-CO: Anna Tondel 22 (13 zb), Marzena Głaszcz 19, Joanna Bogacka 10, Magdalena Kowalska 8, Katarzyna Szymańska 8, Marta Hałęza 5, Renata Piestrzyńska 4, Joanna Szymańska 3.

AZS AWF: Katarzyna Kosczielny 20, Agata Bachryj 16 (10 zb), Agnieszka Stawowska 10, Daria Marchewka 7, Karolina Kozak 3, Justyna Zielonka 3, Joanna Czajkowska 2, Natalia Szabatowska 2, Julia Ćwiek 1.