Jednostronne derby Warszawy - relacja z meczu Tempcold - Polonia

Polonia Azbud Warszawa bez większych problemów pokonała na wyjeździe Tempcold AZS Politechnika Warszawska 98:70. Zawodnicy Wojciecha Kamińskiego już do przerwy prowadzili różnicą dwudziestu punktów.

Andrzej Walczak

Gospodarzom na skoncentrowaną i twardo grającą Polonię Azbud zabrakło argumentów. Już po pierwszej kwarcie zawodnicy Arkadiusza Miłoszewskiego przegrywali różnicą dwudziestu punktów (11:31), a gry z bardziej doświadczonymi rywalami nie bał się jedynie Michał Nowakowski. 21-letni skrzydłowy rzucił 9 pierwszych punktów dla swojego zespołu, ale bez wsparcia kolegów szybko został wyłączony z ataku. Agresywni koszykarze Polonii Azbud raz za razem wyprowadzali szybkie kontry, a blisko połowę punktów w pierwszej kwarcie zdobyli z powietrza. Nie do zatrzymania był o rok starszy od Nowakowskiego Josh Alexander, który najpierw wsadził piłkę nad doświadczonym Michałem Exnerem, a po chwili pomimo faulu Krzysztofa Sulimy. - Wyszliśmy na parkiet przestraszeni - przyznał Miłoszewski.

Wobec wysokiego prowadzenia trener Kamiński często rotował składem, a co kwartę na parkiecie pojawiała się inna piątka. Z tego powodu aż dziewięciu zawodników przebywało na parkiecie równe 20 minut. Najkrócej wracający do zdrowia po kontuzji Michał Przybylski (niespełna 16) oraz najmłodszy Michał Kuśnierz (4). - Podobnie graliśmy w poprzedniej rundzie Pucharu Polski, tak samo rotowałem składem w Lublinie podczas meczu "Słodkich serc". W takich meczach zawodnicy muszą się po prostu "przepocić" - mówił Kamiński.

W połowie trzeciej kwarty grająca konsekwentnie Polonia Azbud miała już dwukrotnie więcej punktów niż rywale (66:33). Od tego momentu mecz się wyrównał, a gospodarze zdołali wygrać czwartą kwartę. - Spodziewaliśmy się lepszej gry AZS-u. Tym bardziej, że w drugiej połowie pokazali kilka ciekawych zagrać. Gdybyśmy od początku pozwolili im tak grać, to mogłoby być różnie. W taki właśnie sposób w Warszawie przegrała Energa - powiedział szkoleniowiec Polonii Azbud.

- Trzeba z pokorą przyjąć kolejną lekcję od bardziej doświadczonego zespołu - zakończył Miłoszewski.

Tempcold AZS Politechnika Warszawska Warszawa - Polonia Warszawa 70:98 (11:31, 17:21, 18:26, 24:20)

Tempcold: M. Nowakowski 14 (2), M. Popiołek 14 (2), M. Ponitka 8 (2), M. Michalak 8 (1), M. Jankowski 8 (2), T. Jaremkiewicz 6 (1), K. Sulima 4, T. Świętoński 4 (1), R. Szymański 2, M. Exner 2, K. Łańcucki 0, M. Kret 0.

Polonia: J. Alexander 22 (3), B. Hughes 14 (2), H. Nana 13 (1), E. Miller 9 (1), M. Nowakowski 8, M. Przybylski 8 (1), P. Frasunkiewicz 8 (2), M. Ludwin 7 (1), A. Perka 5, M. Bacik 4, M. Kuśmierz 0.