Postraszyły przez 10 minut - relacja z meczu Ostrovia Ostrów - BS PA-CO Bank Pabianice

Najwięcej punktów w tym sezonie pozwoliły sobie rzucić koszykarki lidera grupy B I ligi na parkiecie w Ostrowie Wielkopolskim. Gospodynie rywalki postraszyły w pierwszej kwarcie.

Dawid Bilski

Ostrowianki podeszły do faworytek niedzielnego spotkania w bojowym nastawieniu. Co prawda w 6. minucie był remis 13:13, ale kolejnych 9 punktów zdobyły podopieczne trenera Piotra Czaski, wypracowując sobie przewagę po pierwszej kwarcie.

Pabianiczanki w drugiej "ćwiartce" straty niwelowały celnymi trafieniami z dystansu. Kolejno trafiały: Renata Piestrzyńska, Marzena Głaszcz oraz Olga Żytomirska i już w 12. minucie był remis 25:25. Ostrowianki jeszcze na chwilę wyszły na prowadzenie 30:27, ale pozostałe fragmenty spotkania przed przerwą należały do lidera grupy B.

Trzecią kwartę zespół z Pabianic rozpoczął od zdobycia 11 punktów z rzędu. W 28. minucie po trafieniu Marty Hałęzy było już 45:66. Końcówkę kwarty zdominowały ostrowianki rzucając przeciwniczkom 7 "oczek".

Walczącym do końca koszykarkom Ostrovii w 34. minucie udało się zmniejszyć straty do 64:75. Kilkadziesiąt sekund później parkiet za piąte przewinienia opuścić musiały podstawowe zawodniczki ostrowskiego zespołu: Magdalena Parysek i Katarzyna Skrzypczak a pabianiczanki swoim rywalkom na więcej już nie pozwoliły.

TS Ostrovia Ostrów - BS PA-CO Bank Pabianice 76:88 (24:16, 11:25, 17:25, 24:22)

Ostrovia: Katarzyna Skrzypczak 19, Magdalena Parysek 18, Milena Krzyżaniak 13, Martyna Cebulska 6, Paulina Misiek 6, Urszula Biela 5, Agata Krygowska 5, Małgorzata Czaska 4, Sandra Nowicka 0.

BS: Olga Żytomirska 21, Marzena Głaszcz 20, Anna Tondel 15, Renata Piestrzyńska 10, Marta Hałęza 7, Joanna Szymańska 6, Joanna Bogacka 4, Joanna Szałecka 3, Paulina Michałowska 2.