Tłoki nie dały szans Szóstkom – teraz czas na Magików

Siódmy rok z rzędu Detroit Pistons uzyskali awans do półfinału Konferencji Wschodniej. W czwartkową noc mistrzowie ligi z 2004 roku bez większego problemu ograli Philadelphią 76ers 100:77 i zakończyli rywalizację w stosunku 4:2. Już w sobotę na ich drodze stanie rywal z dużo wyższej półki – Orlando Magic.

Jacek Konsek

Podopieczni Flipa Saundersa za wszelką cenę chcieli uniknąć spotkania numer 7, które jeszcze bardziej osłabiłoby zawodników i niepotrzebnie podniosło emocje. Od samego początku można było zauważyć, że to gościom dużo bardziej zależy na wygranej. Punktowanie rywala rozpoczął Richard Hamilton, który niemalże w pojedynkę wypracował kilkunastopunktową przewagę. Rzucający obrońca zdobył 13 ze swoich 24 punktów w pierwszej kwarcie, w której goście trafili ze skutecznością 69%! 18-punktowa przewaga w tej części gry wyraźnie zniechęciła miejscowych, którzy jedynie na początku drugiej odsłony zminimalizowali straty do 12 „oczek”.

W drugiej połowie na parkiecie w Wachovia Center panowała już sielska atmosfera, bowiem gospodarze pogodzili się z przegraną. W szeregach Tłoków zaczęli pojawiać się rezerwowi, którzy spędzili w grze niemalże całą czwartą kwartę. – To nasza własna hala i chcieliśmy tu zagrać naprawdę dobrze. Byliśmy w połowie drogi od prowadzenia w serii 3:1, później wszystko szło już po ich myśli. – szukał wytłumaczenia rozgrywający Philly Andre Miller. On i jego koledzy rzucali na fatalnej skuteczności tego wieczoru – 33,8%. – Naprawdę nie potrafiliśmy złapać rytmu w tej serii aż do połowy 4 meczu. Od tego momentu zarówno defensywa i ofensywa zaczęły dobrze funkcjonować. – przyznał Hamilton, najskuteczniejszy wśród Detroit z 24 punktami.