Będziemy drużyną, która może wygrać z każdym zespołem w Polsce - komentarze po meczu PBG Basket Poznań - Turów Zgorzelec

Turów Zgorzelec pokonał na wyjeździe PBG Basket Poznań. Dla ekipy ze stolicy Wielkopolski była to kolejna porażka we własnej hali. Kapitalne zawody rozegrał były gracz PBG, Adam Wójcik.

Jarosław Galewski

Andrej Urlep (trener Turowa Zgorzelec): - Myślę, że bardzo słabo zaczęliśmy mecz. Nie graliśmy tak, jak ustaliliśmy. Nie może być tak, że zaczęliśmy grać dopiero po zmianach. Dzisiaj roszady wniosły naprawdę bardzo dużo na boisko, zarówno w ataku, jak i w obronie. Zrobiliśmy dużą przewagę w drugiej kwarcie. Po kilku zmianach pod koniec kwarty, Poznań wrócił do gry. W drugiej połowie była cały czas walka do końca. Wytrzymaliśmy ją i myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Dzisiaj naprawdę dobrze trafialiśmy w ataku. Mieliśmy 50 procent skuteczność w trójkach, co się rzadko zdarza. Myślę, że wygraliśmy ten mecz dzięki zawodnikom z ławki, którzy zmienili rytm gry i dużo wnieśli do meczu, oraz dobrej skuteczności rzutów za trzy.

Dejan Mijatović (trener PBG Basket Poznań): - Gratulacje dla Turowa za wygranie meczu. Już przed spotkaniem wiedziałem, że Turów gra bardzo agresywnie i bardzo szybko - to jest filozofia pana Urlepa. Dzięki temu koszykarze ze Zgorzelca mieli sporo łatwych lay-upów i sporo okazji do kontr. Dobrze grali wysocy zawodnicy Turowa - Wright i Wójcik zdobyli razem 42 punkty. Źle broniliśmy jeden na jeden pod koszem - Wrighta na prawej stronie i Adama Wójcika na lewej stronie. Turów rzucał też bardzo dobrze za trzy punkty - 50% to bardzo wysoka skuteczność. Jeśli grając przeciwko jednej z najlepszych drużyn w Polsce, straci się koncentrację na 1-2 minuty, to od razu przeciwnicy mają okazję do kontr. Teraz mamy bardzo ciężkie mecze - graliśmy z Turowem, następny mecz z Prokomem, ale mnie interesuje to, żeby PBG Basket szedł w górę. Za 2-3 tygodnie będziemy drużyną, która może wygrać z każdym zespołem w Polsce. Chcę, żeby od meczu ze Stalową Wolą mój zespół wygrał wszystkie mecze do końca sezonu zasadniczego.

Adam Wójcik (zawodnik Turowa): - Spodziewaliśmy się, że nie będzie to łatwy mecz, że będzie ciężko. Wiadomo, że Poznań po zmianach trenera i kilku zawodników walczy o wejście do najlepszej ósemki. Każdy mecz jest dla nich bardzo ważny. Dla nas też ten mecz był bardzo ważny. Cieszymy się z tego zwycięstwa, ponieważ chcemy zajść jak najwyżej i zająć drugie lub trzecie miejsce.

Adam Waczyński (zawodnik PBG Basket): - Wiedzieliśmy, czego spodziewać się po drużynie Turowa. Podkoszowi zawodnicy Michael Wright i Adam Wójcik rzucili nam bardzo dużo punktów. Graliśmy za mało agresywnie w obronie, przez co przeciwnicy mieli bardzo dobrą skuteczność rzutów za dwa i za trzy punkty. Myślę, że to zdecydowało o ich wygranej. W końcówce rzucili nam trochę punktów z kontry, my popełniliśmy kilka strat i myślę, że to było kluczem do naszej porażki.

Michał Chyliński (zawodnik Turowa): - Poznań jest przed własną publicznością bardzo silny. Gospodarze grali naprawdę dobry mecz, szczególnie w ofensywie. Spisaliśmy się w tym elemencie trochę poniżej oczekiwań. Cieszymy się jednak ze zwycięstwa.