NBA: Jubileusz Shaqa i zwycięstwo Kawalerii

Shaquille O’Neal jako piąty zawodnik w historii NBA osiągnął barierę 28 tysięcy zdobytych punktów. Wielki Kaktus zdobył 16 oczek w meczu przeciwko Toronto Raptors, a jego Cleveland Cavaliers odnieśli już 32. zwycięstwo w sezonie.

Jacek Konsek

- Przestrzeliłem jakieś pięć tysięcy rzutów wolnych. Gdybym wykorzystał chociaż połowę z nich, dzisiaj miałbym na koncie 30 tysięcy punktów - mówił po meczu Shaquille O’Neal. - Cieszę się, że jestem na 5. miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców. Zarówno przede mną jak i za mną są świetni gracze. Cieszę się z tego osiągnięcia, choć nie przywiązuje do niego większej uwagi - dodał Wielki Kaktus.

Shaq przekroczył barierę 28 tysięcy punktów już w pierwszej minucie spotkania. W dalszej części spisywał się nieźle: rzadko mylił się pod koszem a na dodatek kilka razy powstrzymał w defensywie szarżujących zawodników Raptors. LeBron James dołożył do dorobku gospodarzy 28 punktów, 11 asyst i dziewięć zbiórek. Zaprezentował również kilka efektownych dunków, których jednak nie zobaczymy podczas konkursu wsadów...

Toronto świetnie spisujące się w pierwszej połowie, nieco spuściło z tonu po przerwie. Wynikało to ze skutecznej obrony miejscowych, ale również nieskuteczności liderów. Chris Bosh, który w całym meczu uzbierał 21 punktów, po przerwie uzbierał tylko cztery oczka.

10 z następnych 12 spotkań Cavs rozegrają w Quicken Loans Arena. Prawdziwy sprawdzian ich formy już w najbliższy czwartek, bowiem do Ohio zawita Los Angeles Lakers. Póki co, podopieczni Mike’a Browna legitymują się bilansem 15-3 przed własną publicznością.

Niewiele emocji towarzyszyło drugiemu pojedynkowi wtorkowej nocy. Miami Heat przed własną publicznością pokonali Indianę Pacers, a nie do zatrzymania był Dwyane Wade. Flash 25 ze swoich 32 oczek zdobył w pierwszej połowie, kiedy to gospodarze wyszli nawet na 23-punktowe prowadzenie. - W pierwszej połowie oni trafiali wszystko, a my praktycznie nic - żalił się po meczu Jim O’Brien, szkoleniowiec Indiany.

Trener gości miał absolutną rację. Jego liderzy pudłowali na potęgę (Granger 2/16, Murphy 3/11), a miejscowi dokończyli dzieło celnymi rzutami za trzy punkty. Co ciekawe Wade, który jest słabym strzelcem zza łuku trafił aż cztery trójki, co przydarzyło mu się dopiero po raz dziewiąty w karierze. 21 oczek i 10 zbiórek dołożył Michael Beasley.

- Rzutowo czułem się bardzo dobrze. Moim pierwszym celnym rzutem była trójka, czego zazwyczaj nie robię. Byłem jednak w rytmie, dzięki czemu rzucałem i trafiałem. Moja pewność siebie dzięki temu wzrastała - przyznał Flash, który osiągnął barierę 11 tysięcy punktów.

Cleveland Cavaliers – Toronto Raptors 108:100 (28:28, 34:32, 29:23, 17:17)
(L. James 28 (11 as), M. Williams 22 (10 as), S. O’Neal 16 - C. Bosh 21 (10 zb), A. Bargnani 19, D. DeRozan 14)

Miami Heat – Indiana Pacers 113:83 (36:19, 26:24, 23:15, 28:25)
(D. Wade 32, M. Beasley 21 (10 zb), J. O’Neal 10 - B. Rush 17 (10 zb), D. Jones 13, R. Hibbert 12)

We wrześniu 2007 roku Andrei Kirilenko mówił, że czeka na wygaśnięcie kontraktu w NBA i wraca na Stary Kontynent. Teraz jednak zmienił zdanie i chciałby zostać za Oceanem http://www.sportowefak...-dla-jazz/ " target=_blank>->Czytaj więcej tutaj<-