ACB: Dobry występ Ignerskiego przeciwko Realowi

Michał Ignerski zdobył 16 punktów w meczu przeciwko Realowi Madryt. Dobra postawa polskiego skrzydłowego nie uchroniła jednak Lagun Aro GBC od porażki z Królewskimi 72:96.

Jacek Konsek

Szczególnie pierwsza połowa była udana w wykonaniu naszego rodaka. Michał Ignerski zdobył w niej 13 punktów, trafiając trzy z pięciu rzutów zza linii 6,25m. Po przerwie reprezentant Polski dorzucił tylko trzy oczka. W sumie miał 16 punktów (4/9 za 3) i trzy zbiórki w 25 minut. Był najlepszym strzelcem swojego zespołu. Wśród zwycięzców tyle samo punktów co Ignerski uzbierał Rimantas Kaukenas.

W obecnym sezonie Ignerski zdobywa średnio 12 punktów w każdym meczu. Najlepszy występ zanotował w 3. kolejce, kiedy przeciwko Cajasol Sewilla uzbierał 27 oczek. Jego drużyna z bilansem 7-12 spadła na 14. lokatę w rozgrywkach.