NBA: Thriller z dogrywką dla Żaru

Ostatnie trzy mecze pomiędzy LA Lakers a Miami Heat rozstrzygały się różnicą co najwyżej trzech punktów. Nie inaczej było w czwartkowy wieczór, kiedy to Żar po dogrywce pokonał Jeziorowców, a kapitalne zawody rozegrał Dwyane Wade, autor 27 punktów i 14 asyst.

W tym artykule dowiesz się o:

W pamięci wszystkich pozostaje jeszcze nieprawdopodobny rzut Kobe’ego Bryanta z poprzedniego starcia pomiędzy oboma zespołami. Tym razem Czarna Mamba znów nie zawodził. Zdobył 39 punktów, w tym najważniejszy rzut w końcówce regulaminowego czasu gry. Niestety dla niego, w dogrywce dominowali już tylko gospodarze.

Świetnie spisywał się Quentin Richardson (25 punktów, w tym siedem trójek), a swoją cegiełkę dołożył również Jermaine O’Neal. Najpierw wykończył dwójkową akcję z Flashem, a niedługo potem idealnie ustawił się w obronie i wymusił faul ofensywy na Bryancie. - To jest właśnie J.O. - on nie tylko chroni nasz kosz w postaci bloków, ale także potrafi wymuszać faule ofensywne. I to jest właśnie świetne. Każdy wykonał swoją robotę tego wieczoru - cieszył się Wade.

Mecz ten obfitował w niesamowitą ilość zwrotów akcji. Aż 31 razy zmieniało się prowadzenie, mieliśmy także 19 remisów. W pojedynkach Wade-Bryant wciąż lepszy jest ten drugi, który prowadzi 7:6.

Memphis Grizzlies pokazali charakter. W pierwszej połowie spotkania z Chicago Bulls przegrywali różnicą 17 oczek, aby ostatecznie wygrać w United Center. Było to szóste kolejne wyjazdowe zwycięstwo Niedźwiadków - ich najlepsze osiągniecie w historii. O.J. Mayo zdobył 10 ze swoich 20 punktów w ostatniej kwarcie, a niezawodny Zach Randolph zanotował pokaźne double-double, 31 punktów i 18 zbiórek.

- Nasza energia ujawniła się w drugiej kwarcie. Byliśmy też wtedy lepiej skoncentrowani - stwierdził Lionel Hollins, szkoleniowiec Memphis. Jego podopieczni zajmują 9. miejsce w Konferencji Zachodniej. Przypomnijmy, że do play off awansuje najlepsza ósemka.

- To nie czas do panikowania. Przed nami 21 meczów. Musimy grać z większą energią, szczególnie w drugiej połowie - powiedział z kolei Luol Deng, którego Byki poległy już po raz trzeci z rzędu. Z bilansem 31-30 balansują na granicy awansu do play off.

Słońca z Phoenix znów nie popisały się w defensywie. Jeszcze na początku ostatniej odsłony prowadziły 98:86 i nic nie wskazywało na ich porażkę w starciu z Utah Jazz. Tymczasem niesamowity Deron Williams poprowadził koszykarzy z Salt Lake City do serii 12:0, w której wraz z Mehmetem Okurem trafili za trzy punkty. W całej czwartej kwarcie Phoenix stracili aż 41 punktów!

Miami Heat - Los Angeles Lakers 114:111 po dogrywce (26:27, 18:20, 30:21, 25:31, d. 15:12)

(D. Wade 27 (14 as), Q. Richardson 25, C. Arroyo 17 - K. Bryant 39, D. Fisher 14, L. Odom 13 (11 zb))

Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 96:105 (32:19, 19:26, 29:31, 16:29)

(L. Deng 23, D. Rose 20, B. Miller 14 - Z. Randolph 31 (18 zb), O.J. Mayo 20, R. Gay 17)

Phoenix Suns - Utah Jazz 108:116 (34:24, 23:25, 29:26, 22:41)

(A. Stoudemire 30, J. Richardson 22, G. Hill 17 - D. Williams 27, M. Okur 24, C. Boozer 15 (15 zb))

4. Portland 37 27 .578

5. Minnesota 14 48 .226