Tauron Basket Liga: Otwarcie finału dla Asseco Prokomu

Koszykarze Asseco Prokom Gdynia pokonali Anwil Włocławek w pierwszym finałowym spotkaniu Tauron Basket Ligi. W gdyńskiej hali emocje tak na dobre rozpoczęły się dopiero w połowie czwartej kwarty, ale włocławianie nie zdołali dogonić gospodarzy. Podopieczni Tomasa Pacesasa tym samym przybliżyli się do mistrzostwa Polski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Finał Tauron Basket Ligi
Asseco Prokom Gdynia - Anwil Włocławek 93:86 (23:23, 25:15, 26:19, 19:29)
Asseco Prokom: David Logan 19, Qyntel Woods 19 (9 zb, 8 as), Jan Jagla 12, Adam Łapeta 11, Ronnie Burrell 10, Daniel Ewing 8, Ratko Varda 6, Mateusz Kostrzewski 5, Adam Hrycaniuk 2, Piotr Szczotka 1, Przemysław Zamojski 0, Lorinza Harrington 0 Anwil: Krzysztof Szubarga 17 (11 as), Kamil Chanas 13, Nikola Jovanovic 12, Rashard Sullivan 12, Bartłomiej Wołoszyn 10, Mujo Tuljkovic 9, Alex Dunn 6, Dru Joyce 5, Brett Winkelman 2, Wojciech Glabas 0 Stan rywalizacji: 1:0 dla Asseco Prokomu Gdynia http://live.sportowefa...zuzel6.htm " target=_blank>-> Asseco - Anwil akcja po akcji<- http://www.sportowefak...nia-anwil/ " target=_blank>-> Asseco - Anwil relacja<- http://www.sportowefak...prokom-gd/ " target=_blank>-> Asseco - Anwil komentarze<- Rywalizacja toczy się do czterech wygranych