WNBA: Słońca zgaszone w dogrywce

W środową noc odbyło się tylko jedno spotkanie w lidze WNBA, ale emocjami można byłoby obdarzyć ich co najmniej kilka. W Atlancie, miejscowe Dream, dopiero po dogrywce pokonały Słońca z Connecticut. Dream sukces zawdzięczają fenomenalnemu usposobieniu rzutowemu dwóch swoich obwodowych liderek, które zapisały na swoim koncie po 32 oczka.

Krzysztof Kaczmarczyk

Dream przystąpiły do meczu bez jednej ze swoich liderek Sancho Lyttle, a to oznaczało, że gospodynie tej potyczki będą musiały zwiększyć tempo gry marząc o kolejnej wygranej. Lyttle w ostatniej konfrontacji otrzymała solidny cios łokciem od Sylvii Fowles, którego skutki czuje do dziś.

Marynell Meadors nie musi się jednak martwić absencją Lyttle, skoro ma w drużynie Angel McCoughtry i Iziane Castro Marques. Obie zapisały na swoim koncie po 32 punkty. - Było bardzo ciężko bez Sancho - skomentowała McCoughtry. - Wiedziałyśmy, że jeżeli ktoś z naszych podkoszowych będzie miał problemy z faulami, to problemy będzie miał cały zespół.

Jaki pomysł na grę Dream znalazła Meadors? Koszykarki Atlanty miały grać bardzo szybko i to okazało się kluczem do sukcesu. - Wszystko zależało od zespołowej obrony. To był główny powód porażki - oceniła spotkanie Tina Charles, która całkowicie zdominowała strefę podkoszową zapisując na swoim koncie 14 double-double w sezonie.

Sun w trzeciej kwarcie meczu przegrywały już 77:63, ale potem zanotowały serię 29:11, która dała im prowadzenie na 2 minuty przed końcem czwartej kwarty. Końcówka należała jednak do gospodyń, które doprowadziły do remisu. W dogrywce Słońca ponownie prowadziły, tym razem 103:101 po celnych rzutach wolnych Charles. Jak się później jednak okazało, były to ostatnie punkty przyjezdnych w tym meczu.

Dream mogły wygrać mecz jeszcze w regulaminowym czasie gry, ale na 2 sekundy przed końcem z półdystansu chybiła McCoughtry.

- To była bardzo ciężkie spotkanie. Starałyśmy się cały czas nakręcać tempo meczu. Walczyłyśmy wszystkie razem i według mnie jest to dla nas wspaniałe zespołowe zwycięstwo - podsumowała mecz Castro Marques.