Liga letnia NBA: Lampe lepszy od Trybańskiego

Maciej Lampe, reprezentujący barwy Cleveland Cavaliers podczas ligi letniej NBA, okazał się lepszy od Cezarego Trybańskiego, który z kolei zagrał w zespole złożonym z zawodników ligi NBDL.

Jacek Konsek
Dwóch Polaków w jednym meczu na parkietach NBA? To nie żart, choć szkoda, że to jedynie liga letnia. Maciej Lampe w barwach Cleveland Cavaliers pokonał Cezarego Trybańskiego z drużyny D-League Select 88:82. Zawodnik Uniksu Kazań w ciągu niespełna 21 minut miał 12 punktów (6/9 z gry), cztery zbiórki i dwie asysty. Z kolei Trybański zaprezentował się jedynie przez sześć minut. W tym czasie zgromadził punkt, dwie zbiórki i przechwyt. Spotkanie było niezwykle zacięty, o czym świadczy 17-krotnie zmieniające się prowadzenie oraz 13 remisów. W końcówce bliżej zwycięstwa byli koszykarze występujący w NBDL, lecz seria 5:2 w decydującym fragmencie pozwoliła cieszyć się z wygranej zawodnikom Cavs. 18 punktów i dziewięć zbiórek zgromadził dla zwycięzców J.J. Hickson. Przypomnijmy, że dzień wcześniej Trybański spędził na parkiecie niecałe 10 minut w przegranym meczu z Phoenix Suns. Przy jego nazwisku znalazła się jedna zbiórka, dwa faule i cztery straty.