ME U-16 koszykarek: Kosztowna porażka Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Po bardzo zaciętym spotkaniu polskie kadetki przegrały z Holandią 63:67 na mistrzostwach Europy do lat 16, które odbywają się w Grecji. Porażka ta sprawiła ostatecznie, że Polki zagrają o utrzymanie w dywizji A.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek potyczki należał do Polek. To one wygrały pierwszą kwartę 13:9, a potem prowadziły nawet 23:17. Wtedy jednak do pracy wzięła się najlepsza zawodniczka tego dnia na parkiecie Kourtney Treffers, która w samej pierwszej połowie zgromadziła na swoim koncie już 17 punktów.

Holenderki odrobiły deficyt, choć nie potrafiły odskoczyć biało-czerwonym. Jasne stało się więc, że o wszystkim zadecyduje końcówka. W niej oba zespoły miały swoje szanse, lecz więcej szczęścia dopisało naszym rywalkom. Dzięki zwycięstwu Holenderki zapewniły już sobie awans do kolejnej fazy turnieju.

19 punktów wywalczyła dla naszej reprezentacji Beata Jaworska.

W drugim spotkaniu tej grupy Turczynki pokonały Hiszpanki 57:54, w związku z czym podopieczne Andrzeja Curyla zajęły ostatnie miejsce i zagrają o miejsca 13-16. O pozostanie w dywizji A będziemy rywalizować z Litwą, Białorusią i Włochami.