FGE: Odra Brzeg po raz drugi pokonuje Siemaszkę

Koszykarki brzeskiej Odry, które na co dzień występują na parkietach Ford Germaz Ekstraklasy, po raz drugi pokonały w meczu sparingowym Domeny.pl Siemaszkę, rywala z pierwszoligowych parkietów. W drugim meczu brzeżanki wygrały po nerwowej końcówce.

Krzysztof Kaczmarczyk

W piątkowym meczu sparingowym brzeżanki pokonały rywalki z Siemaszki aż 89:50, głównie dzięki znakomitej grze Whitney Tossie, która na swoim konczie zapisała aż 31 punktów. W drugim meczu spotkanie było zdecydowanie bardziej wyrównane.

Trener Jarosław Zyskowski oszczędzał Ewelinę Busztę, która nabawiła się lekkiego urazu w pierwszym meczu. Podopieczne Wojciecha Downar-Zapolskiego zagrały w drugim meczu zdecydowanie lepiej, a po 40 minutach okazały się gorsze od koleżanek z Ford Germaz Ekstraklasy o zaledwie 2 oczka.

W drugim meczu na parkiecie nie szalała już tak Tossie, która tym razem wywalczyła zaledwie 9 oczek. Trener Zyskowski jednak bardzo pochlebnie wyraził się na temat swojego nowego nabytku. - Obserwowałem tę zawodniczkę podczas pobytu w USA. Jak na kogoś, kto miał dwuletnią przerwę w grze spisuje się bardzo dobrze. Dzisiaj i wczoraj udowodniła swoją przydatność do drużyny i myślę, że z dnia na dzień będzie lepiej - mówił Zyskowski, który cieszył się, że w końcu udało się rozegrać pierwszy sparing. - Cieszę się, że mogliśmy po raz pierwszy w tym okresie przygotowawczym zagrać pięć na pięć. Mamy materiał do analizy i teraz w tygodniu będziemy poprawiać błędy.

Odra Brzeg - Domeny.pl Siemaszka 56:54 (18:17, 13:16, 13:8, 12:13)

Odra: Marta Żyłczyńska 12, Justyna Daniel 10, Whitney Tossie 9, Aleksandra Teklińska 9, Ewelina Buszta 6, Magdalena Gawrońska 5, Natalia Tajerle 3, Agata Bachryj 2, Jagoda Oses 0

Domeny.pl: Agnieszka Wilk 14, Elżbieta Zawadka 10, Monika Lelek 10, Agata Czopor 7, Grazyna Witkos 7, Justyna Maruszczak 3, Agata Szołtysek 3, Anna Panek 0