Obiecujący występ drugoligowca z Kutna

Z bardzo dobrej strony podczas weekendowego Turnieju o "Różę Kutna" zaprezentowali się jego gospodarze, czyli zespół AZS POLFARMEX Kutno. To dobry prognostyk przed ruszającymi pod koniec września rozgrywkami II ligi.

Dawid Bilski

Drużyna, którą w letniej przerwie przejął trener Andrzej Kowalczyk jak równy z równym rywalizował aż ekipami występującymi klasę wyżej.

Koszykarze z Kutna swoim kibicom najwięcej emocji dostarczyli w niedzielnym pojedynku z zespołem MKS Znicz Basket Pruszków. Na niespełna 2 minuty przed końcem tego spotkania był remis 79:79, ale gospodarze rzucili 9 punktów z rzędu i sięgnęli po triumf nad pierwszoligowcem.

Wcześniej "Akademicy" w tym turnieju pokonali SKK Siedlce 89:72 oraz ulegli ŁKS-owi Łódź 71:78. W końcowej klasyfikacji zajęli drugie miejsce. Triumf w imprezie zanotowali łodzianie.

Wyniki niedzielnych spotkań:

ŁKS Łódź - SKK Siedlce 76:71 (18:12, 12:22, 29:14, 17:23)

AZS POLFARMEX Kutno - MKS Znicz Basket Pruszków 88:79 (23:15, 12:28, 20:17, 33:19)

AZS: Tomasz Smorawiński 21(5), Tomasz Deja Tomasz 20, Kacper Kromer 15(1), Piotr Karolewski 11(1), Paweł Pydych 7, Grzegorz Małecki 6, Adam Gołuch 3(1), Przemysław Malona 3, Jakub Kowalski 2.