CEWL: UTEX ROW wygrywa po raz drugi z Viktorią Koszyce

UTEX ROW Rybnik odniósł 4 zwycięstwo w Central Europe Women League. Tym razem beniaminek Ford Germaz Ekstraklasy pokonał na własnym parkiecie Viktorię Koszyce. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji, a o zwycięstwie zadecydowała dopiero skuteczna końcówka meczu, kiedy to rybniczanki zdobyły 10 punktów nie tracąc przy tym ani jednego.

Krzysztof Kaczmarczyk

Spotkanie od skutecznej akcji rozpoczęła Agnieszka Jaroszewicz, jednak później na parkiecie dominowały zawodniczki słowackie. Nie do zatrzymania w ataku była podkoszowa Vera Perostyska (najwyższa na parkiecie), na grę której recepty nie potrafiły znaleźć rybnickie podkoszowe Hollie Merideth i Minja Siljegovic. W walce na tablicach widoczny był brak najlepiej zbierającej Ford Germaz Ekstraklasy Nikity Bell. Ostatecznie kwartę otwierającą mecz Słowaczki wygrały 17:11. Drużyna z Koszyc w drugiej kwarcie prowadziła już różnicą nawet 10 punktów. Wtedy jednak do gry włączyła się Marquetta Dickens, która swoimi solowymi akcjami zmniejszyła przewagę przyjezdnych do 3 punktów ? 27:24. Do końca pierwszej połowy meczu drużyny grały już kosz za kosz i po pierwszych 20 minutach meczu wynik meczu brzmiał 36:34 dla drużyny Viktori Koszyc.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły przyjezdne, które dzięki celnym rzutom zza linii 6.25 Nikoli Kovalovej odskoczyły na 7 oczek przewagi ? 44:37. Od tego czasu mocno do pracy wzięły się zawodniczki z Rybnika. Za 3 punkty trafia Edyta Błaszczak, a swoje punkty z pod kosza dodają Hollie Merideth i Minja Siljegovic. Pod koniec trzeciej kwarty UTEX ROW (po raz pierwszy od stanu 2:0) objął prowadzenie. Wynik 52:51 dla rybniczanek utrzymał się do końca przedostatniej kwarty, a to zapowiadało duże emocje w ciągu ostatnich dziesięciu minut. Walka w ostatniej kwarcie toczyła się kosz za kosz aż do stanu 60:60 w 38 minucie meczu. Sama końcówka spotkania w pełni należała już do zawodniczek ROW-u, które w ciągu ostatnich dwóch minut spotkania zanotowały run 10:0, wygrywając ostatecznie spotkanie Viktorią Koszyce 70:60.

Najlepszą zawodniczką w rybnickiej drużynie bez wątpienia była amerykańska rzucająca Marquetta Dickens, która zapisała na swoim koncie 22 punkty. Dobrze z ławki do gry wprowadziły się Edyta Błaszczak oraz Magdalena Skorek, które zapisały w swoich statystykach po 11 punktów.

W ekipie z Koszyc z bardzo dobrej strony pokazała się środkowa Vera Perostyska, która rządziła na tablicach, a konto punktowe swojej drużyny wzbogaciła o 20 punktów.

Dzięki tej wygranej, oraz wygranej INPEK Nitry w Brnie z tamtejszym Valosunem, rybniczanki zachowały szansę na wywalczenia awansu do Final Four Central Europe Women League. Jedynym warunkiem, który musi zostać spełniony przez zawodniczki UTEX ROW, to pokonanie w ostatniej serii gier grupowych drużyny Sokola Hradec Kralove. Mecz odbędzie się w Rybniku, co jest niewątpliwie atutem dla ekipy z Rybnika.

UTEX ROW Rybnik - Viktoria Koszyce 70:60 (11:17, 23:19, 18:15, 18:9)

ROW : Marquetta Dickens 22, Hollie Merideth 12, Magdalena Skorek 11, Edyta Błaszczak 11, Minja Siljegovic 8, Olena Proshchenko 2, Joanna Szymczak-Górzyńska 2, Agnieszka Jaroszewicz 2

Viktoria : Vera Perostyska 20, Nikola Kovalova 12, Dasa Krasnockova 10, Kamila Kazimirova 7, Katarina Slimakova 7, Katarina Pindrochova 4