Mecz Gwiazd Ford Germaz Ekstraklasy dla Wisły Can Pack Kraków

Przy obecności pełnej hali kibiców oraz wielu znakomitych osobistości rozegrano w Krakowie kolejny Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Po interesującym spotkaniu, w którym zawodniczki obu ekip znakomicie się bawiły, Wisła Can Pack Kraków pokonała Gwiazdy Ford Germaz Ekstraklasy 83:79. MVP spotkania wybrano amerykańską środkową Wisła Karę Braxton, która powróciła do Krakowa po rocznej przerwie i mogła znów pokazać się krakowskiej publiczności.

Spotkanie od początku przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Zawodniczki obu drużyn podeszły do meczu na wielkim luzie, gdyż był to dla nich odskok od codziennej rywalizacji na ligowych oraz europejskich parkietach. Obrona i taktyka zeszły w tym meczu zdecydowanie na dalszy plan. Dominowały ciekawe zagrania indywidualne oraz gra ofensywna. W pierwszej piątce Gwiazd FGE wybiegła Nikita Bell, jednak rybnicka skrzydłowa zagrała tylko niecałe 5 minut i opuściła parkiet. Było to spowodowane nie do końca zaleczoną kontuzją skręconej kostki. Ostatecznie kwartę otwierającą mecz wygrała ekipa Wisły 24:20. Druga kwarta meczu nadal toczyła się w podobnym tonie. Obaj trenerzy dawali pograć wszystkim swoim zawodniczkom i po pierwszej połowie Wisła prowadziła 47:37.

W trzeciej kwarcie meczu Wisła prowadziła już różnicą prawie 20 punktów. Później jednak do głosu zaczęły dochodzić Gwiazdy FGE. Prym w ekipie dowodzonej przez Romana Skrzecza wiodły młode Polki Oliwia Tomiałowicz oraz Agnieszka Skobel. Dzięki ich szybkiej i skutecznej grze przewaga topniała bardzo szybko. W połowie ostatniej kwarty meczu młoda rozgrywająca Arcus SMS PZKosz Łomianki doprowadziła do remisu 67:67. Końcówka meczu należała jednak do krakowianek. Zwycięstwo przypieczętowała drużynie Wisły Agata Gajda celnym rzutem zza linii 6.25. Ostatecznie mistrz Polski Wisła Can Pack Kraków pokonała w Meczu Gwiazd Gwiazdy Ford Germaz Ekstraklasy 83:79.

Zawodniczki obu drużyn zagrały na bardzo wielkim luzie. Liczyła się promocja żeńskiej koszykówki i pokazanie się. Promocja z pewnością wypadła bardzo dobrze. Zawodniczki, które na co dzień rywalizują ze sobą na parkiecie pokazały, że potrafią się wspólnie bawić i stworzyć przyjemne dla oka widowisko.

Dla kibiców uczestniczących w tej gali przygotowano wiele atrakcji oraz niespodzianek. Po trzeciej kwarcie meczu jedna z kibicek tego widowiska wygrała nawet 1.000 złotych nagrody, za celny rzut z połowy boiska. Oprócz tego w stronę kibiców poleciały również m.in. piłki, ubrania i inne gadżety związane z koszykówką.

Najlepszą zawodniczką drużyny Gwiazd FGE wybrano młodą i perspektywiczną zawodniczkę MUKS-u Poznań Agnieszkę Skobel, natomiast najlepszą zawodniczką Wisły została Kara Braxton. Również na MVP Meczu Gwiazdy wybrano środkową Wisły Karę Braxton, dla której był to pierwszy występ po przylocie z USA.

Było to piąte spotkanie rozegrane według formuły mistrz kraju - gwiazdy ekstraklasy. Zespół mistrza kraju zwyciężył po raz trzeci, ale koszykarki Wisły uczyniły to po raz pierwszy - przed rokiem był remis (85:85), a dwukrotnie zwycięstwo w tym meczu odnosiła drużyna Lotosu Gdynia.

Wisła Can Pack Kraków - Gwiazdy Ford Germaz Ekstraklasy 83:79 (24:20, 23:17, 20:17, 16:25)

Wisła : Kara Braxton 16, Agata Gajda 11, Marta Fernandez 10, Dorota Gburczyk 9, Ewelina Kobryn 8, Natalia Trafimava 7, Candice Dupree 6, Agnieszka Pałka 5, Anna DeForge 4, Anna Wielebnowska 4, Monika Krawiec 3, Jelena Skerovic 0

Gwiazdy FGE : Oliwia Tomiałowicz 17, Hollie Merideth 10, Agnieszka Szott 10, Chamique Holdsclaw 8, Agnieszka Skobel 8, Daria Mieloszyńska 8, Dominique Canty 6, Slobodanka Maksimovic 4, Katarzyna Kenig 4, Joanna Jarkowska 4, Natalia Małaszewska 0, Nikita Bell 0