51 strat w meczu liderów - wyniki 3. kolejki I ligi koszykarek

3. kolejka spotkań na zapleczu Ford Germaz Ekstraklasy nie przyniosła większych niespodzianek. W jednym spotkaniu o końcowym wyniku decydowała dogrywka.

Dawid Bilski

W grupie A zgodnie z zapowiedziami emocji dostarczył mecz w stolicy Wielkopolski. Drużyna MUKS-u w ostatniej kwarcie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bohaterką wygranego spotkania z GTK Wejherowo była Dominika Owczarzak, zdobywczyni 29 punktów. Beniaminek I ligi popełnił aż 30 strat.

Walka do ostatnich sekund trwała w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie rezerwy Akademiczek były bliskie sprawienia niespodzianki.

Najlepszą zawodniczką 3. kolejki w tej grupie została Agnieszka Golemska, która rzuciła 31 punktów dla drużyny AZS Uniwersytet Gdański.

W grupie B na niespodziankę liczono w Ostrowie Wielkopolskim. Miejscowe koszykarki Ostrovii na równorzędną walkę z drużyną Solparku Kleszczów Pabianice stać było tylko przez 20 minut. W trzeciej kwarcie zespół z Pabianic prowadzony przez Edytę Koryznę zdobył 18 punktów z rzędu i nadal pozostaje bez porażki w I lidze od ponad roku. Minusem tego pojedynku jest łącznie 51 strat obu ekip.

Fatalną skuteczność w rzutach za 2 punkty zaprezentowały rezerwy krakowskiej Wisły. W pojedynku w Rzeszowie trafiły zaledwie 7 z 37 rzutów.
Zdobyły w sumie tylko 36 punktów. AZS OPTeam do wygranej poprowadziła Paulina Misiek - 29 punktów, 12 zbiórek.

Wyrównany przebieg miały mecze w Jeleniej Górze i Piasecznie. W tym drugim mieście o losach decydowała dogrywka, którą lepiej zagrały koszykarki Domeny.pl Siemaszka.

Wyniki 3. kolejki:

GRUPA A
AZS Uniwersytet Gdański - Arcus SMS PZKosz Łomianki 85:66 (26:16, 12:21, 26:16, 21:13)
KKS Olsztyn - MKS
AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. - AZS Uniwersytet Warszawski 81:82 (17:25, 19:28, 22:12, 23:17)
MUKS Poznań - GTK Wejherowo 69:63 (14:16, 10:17, 20:13, 25:17)

GRUPA B
MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - AZS UMCS Lublin 59:53 (19:11, 17:12, 7:15, 16:15)
TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Solpark Kleszczów Pabianice 51:68 (26:16, 8:17, 4:18, 13:17)
IDS BUD Piaseczno - Domeny.PL Siemaszka 66:71 (20:14, 17:14, 11:21, 14:13 d.4:9)
AZS - OPTeam Rzeszów - Wisła McArthur II Kraków 63:36 (13:8, 5:11, 21:7, 24:10)