Misiek zatrzymała Pabianice! - wyniki 5. kolejki I ligi koszykarek

Najlepsza koszykarka na pierwszoligowych parkietach przyczyniła się przerwania trwającej od ponad roku zwycięskiej passy zespołu Solpark Kleszczów Pabianice w 5. kolejce zmagań.

Dawid Bilski

Mowa o Paulinie Misiek, która rzuciła 26 punktów i zebrała 16 piłek z tablic. Akademiczki z Rzeszowa w środowym pojedynku grupy B zwyciężyły 65:55. Drużyna z Pabianic do tego momentu nie przegrała 66. kolejnych spotkań.

Również 26 "oczek" w środowy wieczór na swoim koncie zanotowała Paulina Dąbkowska. Jednak sama nie była w stanie zapewnić Koronie Kraków zwycięstwa w Ostrowie Wielkopolskim. Ostrowianki w 32. minucie przegrywały 57:61. W końcówce poprawiły grę w defensywie, a w ataku zdobyły 14 punktów z rzędu. Tego spotkania nie dokończyła Milena Krzyżaniak, która z urazem stopy w 37. minucie została zniesiona z parkietu. Sędziowie zwłaszcza w samej końcówce pozwolili na ostrą grę.

W grupie B nie ma już zespołu bez wygranej na koncie. W środę ostatnie w tabeli koszykarki rezerw Wisły Kraków ograły drużynę Domeny.pl Siemaszka.

W grupie A w bezpośredniej potyczce dwóch beniaminków o 1 punkt lepsze był zespół z Olsztyna. Znakomita postawa Katarzyny Grześczyk (28 punktów, 10 zbiórek) nie uchroniła Unii Swarzędz od porażki.

W meczu na szczycie drużynie z Konina zabrakło czasu aby odrobić straty po słabej w jej wykonaniu trzeciej kwarty w starciu z GTK Wejherowo.

Dopiero w ostatniej części meczu zwycięstwo w Gorzowie Wielkopolskim zapewniły sobie Akademiczki z Gdańska, które wspólnie z MUKS-em Poznań nie przegrały jeszcze spotkania w grupie A.

Wyniki 6. kolejki:

GRUPA A
KKS Olsztyn - SKS Unia Swarzędz 77:76 (18:16, 14:14, 21:21, 24:25)
AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. - AZS Uniwersytet Gdański 51:57 (14:17, 13:10, 11:11, 13:19)
MKS PWSZ KON-BET Konin - GTK Wejherowo 59:61 (19:16, 10:8, 12:26, 18:11)
MUKS Poznań - AZS Uniwersytet Warszawski 62:51 (16:13, 16:15, 21:13, 9:10)

GRUPA B
TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Korona Kraków 78:66 (17:21, 23:14, 16:19, 24:12)
IDS BUD Piaseczno - AZS UMCS Lublin 68:55 (18:11, 19:15, 16:21, 15:8)
AZS - OPTeam Rzeszów - Solpark Kleszczów Pabianice 65:55 (18:21, 21:8, 10:12, 16:14)
Wisła McArthur II Kraków - Domeny.PL Siemaszka 55:48 (9:14, 20:9, 12:8, 14:17)