Wygrana kontrolowana od początku - relacja z meczu Artego Bydgoszcz - Super Pol Tęcza Leszno

Od pierwszej do ostatniej minuty koszykarki Artego Bydgoszcz kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i w sobotni wieczór pewnie pokonały chaotycznie grającą Super Pol Tęczę Leszno.

Adrian Dudkiewicz

Bydgoszczanki po minimalnej wygranej nad UTEXEM ROW chciały pójść za ciosem i potwierdzić, że ostatnie zwycięstwo nie było przypadkowe. Także Tęcza potrzebowała punktów, aby przed drugą rundą nie tracić zbyt wiele do czołowej ósemki. - Ekipa z Leszna zagrała ostatnio dwa bardzo dobre spotkania i wiedziałyśmy, że nikt tutaj nie da nam łatwo dwóch punktów. Ponadto bardzo długo czekałyśmy na triumf we własnej hali - podkreśliła Natalia Mrozińska z Artego.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już właściwie na samym początku. Pierwsze fragmenty były w miarę wyrównane, ale już w połowie inauguracyjnej kwarty bydgoszczanki zaprezentowały swoją główną broń, czyli rzuty za trzy. Po "trójkach" Sibory oraz Raymond zawodniczki Adama Ziemińskiego prowadziły już 17:12, a potem tylko powiększały swoją przewagę. Nerwowo zrobiło się tylko przed końcem drugiej części. Po rzucie Mukosiej podopieczne Jarosława Krysiewicza przegrywały już tylko różnicą czterech punktów.

Jednak był to tylko mały przerywnik w dobrej grze gospodyń. Po powrocie na parkiet bydgoszczanki pokazały, że sobotni wieczór należy do nich. Dobrze na półdystansie prezentowała się Agnieszka Szott, a późniejsze akcje Lori Crisman tylko powiększały przewagę Artego (50:36). - Wygrana bydgoszczanek w zasadzie nie była zagrożona od połowy pierwszej kwarty. Natomiast moja drużyna zagrała najgorszy mecz w tym sezonie i tyle mam do powiedzenia - podsumował krótko Jarosław Krysiewicz.

Ostateczny wynik nie wskazuje na to, że na początku czwartej kwarty Tęcza przegrywała nawet różnicą ponad dwudziestu punktów 71:48. Leszczyniankom jednak udało się zmniejszyć rozmiary porażki, kiedy trener Adam Ziemiński wpuścił na parkiet swoje juniorki.

Artego Bydgoszcz - Super Pol Tęcza Leszno 83:72 (24:17, 18:17, 24:11, 20:27)