Jedna dogrywka - wyniki 8. kolejki I CLK

Nie pomyliliśmy się w naszej piątkowej zapowiedzi 8. kolejki na zapleczu ekstraklasy koszykarek. Pojedynek w grupie B pomiędzy zespołami TS Ostrovii Ostrów Wielkopolski i IDS BUD Piaseczno tak jak zapowiadaliśmy dostarczył wielu emocji.

Dawid Bilski

Spotkanie sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn rozpoczęło się pomyślnie dla ostrowianek. Podopieczne Piotra Czaski w 6. minucie po trafieniu zza linii 6,75 m Mileny Krzyżaniak gospodynie wygrywały 18:10 - mając na swoim koncie w tym momencie już 4 trafienia z dystansu. Później w szeregach Ostrovii coś się jednak zacięło - jej koszykarki nie trafiały z czystych pozycji do kosza, a coraz śmielej radziły sobie przyjezdne. Drużyna z Piaseczna za sprawą Weroniki Toporowskiej i Iwony Płóciennik przejęła inicjatywę w meczu i po 30. minutach prowadziła 62:52. W ostatniej odsłonie spotkania ostrowianki potrafiły odebrać sukces rywalkom. Postawiły na mocną obronę i nie zawodziły w ofensywie. To przyniosło skutki - wygrały tą kwartę różnicą 19 punktów i cały mecz zakończył się zwycięstwem Ostrovii 81:72. - W ostatniej kwarcie postawiłyśmy wszystko na jedną kartę, broniłyśmy solidnie na całym boisku. To zafunkcjonowało i mogłyśmy zdobywać łatwe punkty z szybkiego ataku - powiedziała Karolina Kaczmarek, koszykarka ostrowskiej drużyny.

W pozostałych spotkaniach tej grupy nie zanotowano niespodzianek.

W grupie A nadal bez porażki na koncie jest zespół z Poznania. W derbach Wielkopolski w Swarzędzu miejscowe koszykarki tylko w pierwszej kwarcie dotrzymywały kroku ekipie MUKS-u.

Dodatkowe 5 minut gry było potrzebne do wyłonienia konfrontacji akademickich drużyn z Gdańska i Warszawy. Górą w dogrywce były koszykarki znad Bałtyku.

KKS Karina Różyńska zdobywając 31 punktów poprowadziła drużynę KKS-u Olsztyn do cennego sukcesu nad rezerwami AZS-u Gorzów Wielkopolski. 17 zbiórek dołożyła Joanna Markiewicz.

WYNIKI 8. KOLEJKI:

GRUPA A
AZS Uniwersytet Gdański - AZS Uniwersytet Warszawski 67:61 (14:7, 17:14, 10:17, 14:17 d.12:6)
SKS Unia Swarzędz - MUKS Poznań 53:75 (18:19, 12:21, 12:15, 11:20)
GTK Wejherowo - Arcus SMS PZKosz Łomianki 83:72 (26:14, 15:15, 31:26, 11:17)
KKS Olsztyn - AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. 91:64 (29:18, 26:11, 22:17, 14:18)

GRUPA B
Domeny.PL Siemaszka - AZS UMCS Lublin 77:59 (18:13, 14:14, 19:18, 26:14)
Korona Kraków - Wisła McArthur II Kraków 58:54 (18:11, 9:15, 18:9, 13:19)
MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - AZS OPTeam Rzeszów 47:71 (6:17, 16:14, 19:18, 6:22)
TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - IDS BUD Piaseczno 81:72 (23:23, 11:16, 18:23, 29:10)