Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Lampe, Szewczyk i Bigus na plus

Polscy podkoszowi kluczowymi postaciami w swoich drużynach - Maciej Lampe dwukrotnie poprowadził Uniks Kazań do pewnych zwycięstw, double-double Rafała Bigusa w lidze rumuńskiej oraz bardzo dobry mecz Szymona Szewczyka w Lega Basket.

Jacek Konsek

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - wtorek: 21 minut, 6 punktów, 2 asysty i 2 przechwyty. Drużyna naszego rodaka w ramach Pucharu Europy pokonała u siebie Anwil Włocławek 87:79 i z bilansem 2-0 zajmuje 2. miejsce w grupie H. Niedziela: 20 minut, 6 punktów, 2 przechwyty, 2 zbiórki i asysta. Zespół polskiego rozgrywającego zwyciężył przed własną publicznością Bennet Cantu 73:65 i z bilansem 2-5 zajmuje 13. miejsce. Koszarek w siedmiu meczach tego sezonu notował średnio 6,1 punktu, 1,7 przechwytu i 1,6 zbiórki.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 31 minut, 19 punktów, 9 zbiórek i blok. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Angelico Biella 85:86 (po dogrywce) i z bilansem 3-4 plasuje się na 12. miejscu. Reprezentant naszego kraju w siedmiu meczach tego sezonu notował przeciętnie 10,7 punktu, 6,3 zbiorki, 1,9 przechwytu i 1,6 asysty.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - wtorek: 13 minut, 4 punkty, 2 zbiórki, przechwyt i blok. Ekipa naszego rodaka w ramach Pucharu Europy pokonała na wyjeździe Paok Saloniki 67:62 i z bilansem 2-0 zajmuje 2. miejsce w grupie F. Niedziela: 12 minut, 4 punkty, 2 zbiórki, przechwyt i asysta. Zespół Polaka rozgromił u siebie Scavolini Pesaro 91:59 i z bilansem 3-4 zajmuje 8. miejsce. Polski center wystąpił w pięciu meczach tego sezonu i notował średnio 2,8 punktu i 1,2 zbiórki.

Jakub Parzeński (Canadian Solar Bolonia) - 4 minuty, przechwyt, strata i faul. Zespół naszego rodaka przegrał na wyjeździe z Cimberio Varese 81:91 i z bilansem 4-3 plasuje się na 5. miejsce. 19-letni podkoszowy wystąpił w dwóch meczach tego sezonu, lecz nie zdobył jeszcze żadnego punktu.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - wtorek: 20 minut, 11 punktów, 9 zbiórek i blok. Drużyna Polaka w ramach Pucharu Europy rozgromiła u siebie Banvit BK 80:52 i z bilansem 2-0 zajmuje 1. miejsce w grupie A. Sobota: 26 minut, 17 punktów, 11 zbiórek, asysta i blok. Zespół Lampego w ramach ligi VTB pokonał na wyjeździe Dnipro Dniepropietrowsk 104:67 i z bilansem 3-1 zajmuje 2. miejsce w grupie A. Reprezentant naszego kraju w czterech meczach tych rozgrywek notował średnio 18,3 punktu i 8,5 zbiórki.

Thomas Kelati (Chimki Moskwa) - środa: 11 minut i 2 punkty. Zespół reprezentanta Polski w ramach Euroligi przegrał na wyjeździe z Asseco Prokomem Gdynia 67:71 i z bilansem 2-4 zajmuje 5. miejsce w grupie A. Sobota: 26 minut, 8 punktów i 2 zbiórki. Ekipa Kelatiego triumfowała na parkiecie VEF Ryga 81:75 i z bilansem 3-1 zajmuje 2. miejsce w grupie B.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - środa: 29 minut, 10 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty i przechwyt. Mistrz Rosji w ramach rozgrywek Euroligi przegrał u siebie z Fenerbahce Stambuł 67:73. UMMC z bilansem 4-1 zajmuje 2. miejsce w grupie B. Bibrzycka w pięciu meczach tych rozgrywek notowała przeciętnie 11,8 punktu, 3,8 zbiórki i 2,6 asysty.

TURCJA

Michał Ignerski (Besiktas Stambuł) - wtorek: 37 minut, 21 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty. Zespół naszego rodaka w ramach Pucharu Europy przegrał na wyjeździe z BG Goettingen 83:85 i z bilansem 0-2 zajmuje 3. miejsce w grupie B. Sobota: 18 minut, 10 punktów, 4 zbiórki i blok. Drużyna Ignerskiego w lidze tureckiej pokonała u siebie Trabzonspor 94:85 i z bilansem 4-3 zajmuje 6. miejsce. Reprezentant Polski w siedmiu meczach tego sezonu notował średnio 9,8 punktu i 4,4 zbiórki.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (LTHcast Mercator Skofja Loka) - zespół naszego rodaka wygrał pierwszy mecz w sezonie pokonując u siebie KK Maribor Messer 71:60. Nowakowski w tym meczu jednak nie zagrał. Drużyna Polaka z bilansem 1-5 zajmuje przedostatnie, 8. miejsce. Nowakowski w czterech meczach tego sezonu notował średnio 6,3 punktu i 3,3 zbiórki.

CZECHY

Radosław Hyży (BK Prostejov) - środa: 19 minut, 8 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty. Drużyna Polaka w ramach Pucharu EuroChallenge pokonała na wyjeździe Telekom Baskets Bonn 81:75 i z bilansem 2-0 zajmuje 1. miejsce w grupie E. Niedziela: 33 minuty, 5 punktów, 6 zbiórek, 2 przechwyty i asysta. Zespół naszego rodaka wygrał na własnym parkiecie z BK Decin 90:88 i z bilansem 9-2 zajmuje 2. lokatę. W 11. dotychczasowych spotkaniach nasz rodak zdobywał średnio 6,7 punktu i 5,2 zbiórki.

Cezary Trybański (NH Ostrawa) - 12 minut, 4 punkty, 5 zbiórek i blok. Ekipa pierwszego Polaka w NBA wygrała na wyjeździe z USK Praga 73:64 i z bilansem 7-4 zajmuje 5. miejsce. Trybański w 10. spotkaniach notował przeciętnie 7,8 punktu, 5,9 zbiórki i 1,7 bloku.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 38 minut, 17 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty, przechwyt i blok. Zespół Polaka wygrał na wyjeździe z BC Prievidza 79:78. Sobota: 20 minut, 6 punktów, 3 zbiórki, 3 asysty, 2 przechwyty i blok. Drużyna naszego rodaka zwyciężyła we własnej hali Basketbol Pezinok 97:79 i z bilansem 12-5 plasuje się na 2. miejscu. Polski skrzydłowy w dotychczasowych 15. spotkaniach zdobywał średnio 9,3 punktu, 4,2 zbiórki, 2,5 asysty i 2,2 przechwytu.

RUMUNIA

Rafał Bigus (CS Energia Rovinari Targu Jiu) - 25 minut, 14 punktów, 10 zbiórek, asysta i przechwyt. Ekipa Bigusa przegrała u siebie z BC Mures Targu-Mures 71:79 i z bilansem 6-6 zajmuje 6. miejsce. W dotychczasowych 12. spotkaniach Bigus zdobywał średnio 7,1 punktu i 7,1 zbiórki.

NORWEGIA

Maciej Sterenga (Asker Aliens) - 4 minuty i zbiórka. Drużyna naszego rodaka wygrała u siebie z Tromsoe Storm 92:81 i z bilansem 8-3 zajmuje 2. miejsce. Nasz rodak wystąpił w dwóch spotkaniach tego sezonu.