Babicka zrobiła przewagę w trzeciej kwarcie - relacja z meczu Super Pol Tęcza Leszno - CCC Polkowice

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Nie było niespodzianki we wtorkowym, zaległym meczu Ford Germaz Ekstraklasy Super Pol Tęcza Leszno - CCC Polkowice. Pomarańczowe zwyciężyły 76:61. Kapitalną trzecią kwartę zagrała Małgorzata Babicka z CCC, która zdobyła 13 punktów w tej części gry!

Przed rozpoczęciem spotkania odbyła się miła uroczystość. Oficjalnie karierę zakończyła legenda leszczyńskiego klubu - Edyta Krysiewicz. Nie zabrakło kwiatów, pucharów i podziękowań.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa polkowiczanek. Na początku to nawet gospodynie prezentowały się lepiej, o czym najlepiej świadczyło prowadzenie 7:4, 11:8. Super Pol Tęcza stanęła jednak na jedenastu "oczkach", a CCC zdobyło sześć punktów z rzędu i mieliśmy rezultat 11:14. Pierwsza kwarta zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem gości (17:20).

Drugą kwartę znakomicie rozpoczęły polkowiczanki. Po pięciu punktach z rzędu CCC prowadziło 25:17. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza nadal odjeżdżały gospodyniom. Po trójce Justyny Jeziornej było 35:24 dla CCC. Wtedy polkowiczanki przestały skutecznie grać, co momentalnie wykorzystały koszykarki Jarosława Krysiewicza, zdobywając osiem punktów z rzędu i doprowadzając do wyniku 32:35. W ostatniej minucie kwarty dwie kontry przeprowadziły polkowiczanki i po pierwszej połowie prowadziły 39:32.

Trzecia odsłona spotkania to całkowita dominacja CCC. Kapitalnie spisała się w tej części meczu Małgorzata Babicka, która zdobyła aż 13 punktów. To rzadko spotykany wyczyn w kobiecej lidze. Cała kwarta zakończyła się wygraną polkowiczanek 23:9.

Trener CCC Krzysztof Koziorowicz w ostatniej kwarcie dał odpocząć najlepszym zawodniczkom. Zmienniczki nie zawiodły. Punktowała Rosjanka Valeriya Musina, która gra coraz więcej po wyleczeniu kontuzji. Polkowiczanki utrzymywały 20-punktową przewagę, jednak w końcówce spotkania leszczynianki trafiły za trzy (Mercedes Fox-Griffin), a akcję 2+1 zanotowała Joy Cheek i mieliśmy rezultat 56:70. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną CCC w stosunku 76:61. Ostatnie punkty w tym spotkaniu zdobyła Elżbieta Mukosiej.

Najlepszą zawodniczką Super Pol Tęczy okazała się Justyna Grabowska, która zapisała na swoim koncie 18 punktów. Double-double zdobyły Joy Cheek (11 pkt. i 12 zb.) i Shawn Goff (11 pkt. i 11 zb.). To by było jednak na tyle, jeśli chodzi o gospodynie.

W CCC brylowała Małgorzata Babicka (21 pkt., 6 zb., 3 as.). Słabiej zagrały Natalia Trofimowa i Amisha Carter. Ta druga opuściła parkiet z kontuzją, ale prawdopodobnie nie jest to poważny uraz.

W najbliższej kolejce CCC czeka mecz u siebie z Energą Toruń. Leszczynianki będą pauzować.

Super Pol Tęcza Leszno - CCC Polkowice 61:76 (17:20, 15:19, 9:23, 20:14)

Super Pol Tęcza: Justyna Grabowska 18, Joy Cheek 11 (12 zb), Shawn Goff 11 (11 zb), Mercedes Fox-Griffin 7, Joanna Czarnecka 6, Elżbieta Mukosiej 6, Agnieszka Kułaga 2, Dominika Urbaniak 0, Aleksandra Mikołajczyk 0.

CCC: Małgorzata Babicka 21, Sharnee Zoll 13, Justyna Jeziorna 12, Jene Morris 8, Valeriya Musina 6, Anna Pietrzak 4, Joanna Walich 4, Amisha Carter 4, Agnieszka Majewska 2 (11 zb), Agata Dobrowolska 2, Natalija Trofimowa 0.