Tisdale show - relacja z meczu Artego Bydgoszcz - Odra Brzeg

Już w drugim swoim spotkaniu Angela Tisdale pokazała pełnię umiejętności. W niedzielnym starciu przeciwko Odrze Brzeg to właśnie głównie gra Amerykanki zapewniła sukces bydgoszczankom.

Adrian Dudkiewicz

To był trzeci mecz Odry pod przewodnictwem Wadima Czeczuro. Nowy szkoleniowiec wniósł w swoje zawodniczki nowy impuls, bo w Bydgoszczy przez półtora kwarty nawiązywały wyrównaną walkę z wyżej notowanym faworytem. - Momentami nasza gra mogła się podobać, bo wśród dziewczyn było widać chęć walki. Zdarzały się też przestoje w grze i głupie błędy. Z tego zrobiła się przewaga rywalek - komentował Czeczuro.

W pierwszej kwarcie zanosiło się na nerwówkę i ciekawe widowisko. Odra za sprawą świetnie dysponowanej Justyny Daniel prowadziła w ósmej minucie nawet 8:18. Na tym jednak wszystko co dobre dla przyjezdnych się skończyło, bo jeszcze przed przerwą koncert gry dała pozyskana w poprzednim tygodniu Angela Tisdale.

Amerykanka w niespełna dwanaście minut zdobyła jedenaście punktów oraz zanotowała także trzy asysty i przechwyt. To wystarczyło, aby przed trzecią kwartą bydgoszczanki miały już spotkanie pod kontrolą (48:35). - Angela pokazała w niedzielę, że jest koszykarką wysokiej klasy. Mam nadzieję na jej dobrą postawę również w meczach z silniejszymi rywalami, jak chociażby za tydzień z Wisłą Can-Pack Kraków - podsumował krótko Adam Ziemiński.

W końcówce drugiej połowy opiekun Artego uległ namowom kibiców i wpuścił na parkiet swoje juniorki - Patrycję Klomsaf, Darię Rudzińską oraz Ilonę Płaczkiewicz. Wygrana Artego już nie była zagrożona, a dwa punkty pozwalają śmielej myśleć bydgoszczankom o awansie do fazy play-off. - Już w meczu z Energa pokazyłyśmy, że wszystko idzie ku lepszemu. Wymarzona ósemka jest coraz bliżej - podkreśliła Natalia Mrozińska. Przy okazji wygranej nad Odrą warto zaznaczyć, iż piątka zawodniczek Artego przekroczyła barierę dziesięciu punktów.

Artego Bydgoszcz - Odra Brzeg 88:67 (21:20, 27:15, 21:19, 19:13)