Pogrom w Jeleniej Górze - wyniki I CLK

Nie było większych niespodzianek w 11. kolejce Centralnej Ligi Kobiet. Kilka zespołów bardzo słabo spisało się pod atakowanym koszem.

Dawid Bilski

W grupie A 20 procentową skuteczność zanotowały koszykarki MKS PWSZ KON-BET Konin. Przy takiej postawie mogły zapomnieć o nawiązaniu walki z Łomiankach.

Tylko przez 10 minut stać było rezerwy AZS-u II PWSZ Gorzów Wielkopolski w starciu z liderem z Poznania.

Aż 52 zbiórki zanotował zespół Solpark Kleszczów Pabianice w wyjazdowym meczu w Jeleniej Górze. Nie popisały się natomiast gospodynie, które doznały sromotnej porażki i rzuciły zaledwie 39 punktów. 23 z tego dorobku zdobyła Małgorzata Myćka, spędzając na parkiecie pełne 40 minut.

Dużo skuteczniejsze były koszykarki Korony Kraków, zdobywając w spotkaniu przeciwko Akademiczkom z Lublina 102 punkty i wygrały różnicą 40 "oczek".

Po raz kolejny emocje swoim fanom zafundował zespół TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Do przerwy trwała wyrównana walka. Po zmianie stron zarysowała się przewaga przyjezdnych, które na początku czwartej kwarty wypracowały sobie 8 punktów przewagi. Duży w tym udział podopiecznych Piotra Czaski, które fatalnie pudłowały. Na całe szczęście w ostatnich minutach zagrały lepiej pod atakowanym koszem.. - Rywal to bardzo silny przeciwnik, mający w swoim składzie doświadczone zawodniczki. Cieszymy się, że udało nam się podnieść po ostatnich niepowodzeniach - powiedziała Milena Krzyżaniak.

Wyniki 11. kolejki:

GRUPA A
AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. - MUKS Poznań 50:70 (22:21, 5:22, 16:16, 7:11)
KKS Olsztyn - AZS Uniwersytet Warszawski 73:86 (29:22, 15:14, 14:25, 15:25)
Arcus SMS PZKosz Łomianki - MKS PWSZ KON-BET Konin 70:42 (20:11, 14:7, 18:12, 18:12)
SKS Unia Swarzędz - AZS Uniwersytet Gdański 77:58 (10:27, 31:16, 22:8, 14:7)

GRUPA B
IDS BUD Piaseczno - Wisła McArthur II Kraków 73:67 (22:15, 17:19, 18:16, 16:17)
TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Domeny.PL Siemaszka 66:60 (15:15, 18:18, 13:18, 20:9)
MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - Solpark Kleszczów Pabianice 39:83 (8:22, 12:24, 10:20, 9:17)
Korona Kraków - AZS UMCS Lublin 102:62 (24:12, 27:16, 25:21, 26:13)