Tomas Pacesas: Ten mecz kosztował nas dużo sił

Mistrz Polski Asseco Prokom Gdynia odniósł piąte zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. W niedzielę podopieczni Tomasa Pacesasa pokonali Polpharmę Starogard Gdański 89:82. - Mają duży potencjał w ataku - tak komplementował przeciwników trener Asseco Prokomu.

Po meczu trener Tomas Pacesas podkreślał, że Polpharma postawiła bardzo ciężkie warunki jego podopiecznym, którzy dopiero w trzeciej kwarcie odskoczyli przeciwnikom. - Gratuluję Polpharmie postawy w dzisiejszych zawodach, postawili nam bardzo ciężkie warunki, zagrali w pierwszej połowie rewelacyjnie, wszystko im wychodziło, trafiali niesamowite rzuty - stwierdził na pomeczowej konferencji litewski szkoleniowiec.

Co więcej opiekun mistrzów Polski cieszył się, że jego zawodnicy zagrali bardzo ambitnie. - Więcej mamy asyst niż strat, po raz pierwszy w tym roku. To jest bardzo pozytywne. Chłopaki ambitnie, walecznie podeszli do tego spotkania. Kosztowało nas dużo sił, żeby wygrać ten mecz.

Trener gości Zoran Sretenović mimo porażki był zadowolony z postawy swoich koszykarzy. - Moi zawodnicy pokazali charakter. Pokazali, że potrafią walczyć. Wiadomo, że Asseco jest mocniejszym zespołem, ale nam udało się walczyć i to był udany mecz - powiedział opiekun Kociewskich Diabłów.